Jump to content

Telepatik Parçacıklar

Mogolhan

Recommended Posts

1 saat önce, Kahin yazdı:

@Deadanddark

Işık verdiğin Newton beşiğinde olduğu gibi ilerliyorsa neden kırılıyor?

Işık kırılması, ışık bir arayüze taşındığında, yani hava (= madde) gibi bir ortamdan su gibi başka bir ortama taşındığında meydana gelir. Işığın bir kısmı yansırken, bir kısmı da arayüzeyden (maddeden) geçerken yön değiştirir. Bunun istisnası, arayüze dik olarak taşınan ışıkdır.

Sudan çıkan basınç! hemen önündeki havadaki atom yada elektronla düz devam etmesi gerekmez mi?

Soru o kadar aptalca ki, cevap vermek mantığıma hakaret olur!

Şeffaf yüzeyler Nbeşiğindeki gibi basıncın yoluna devam etmesine müsaade ederken ince metal bir levha neden soğuruyor 
ya da geri yansıtıyor?

Maddeden kaynaklanan bir durumdur!

Malzemeye ve yüzeyine bağlı olarak, ışık üzerine düştüğünde yüzeyde çeşitli etkiler meydana gelir. Gelen ışığın bir kısmı emilir, bir kısmı yansıtılır ve malzeme yüzeyine bağlı olarak bir kısmı da saçılır. Işık ayrıca önce emilebilir ve sonra (yeniden) yayılabilir (= remisyon).

Ayrıca, bu basit sorularla ne elde etmek istiyorsun? Ben senin öğretmenin miyim?

Bana zor sorular sor!

Newtonun beşiğini milyarlarca kilometre uzatıp ilk topu serbest bıraktığında en son top haraket etmeyecektir. 
Enerji kayıplarından dolayı.

Sarkaç sadece bir örnektir. Artık mantıklı düşünemiyor musun yoksa bunu bilerek mi yapıyorsun?

Madde parçacıklarının enerjisi sonsuzdur!

Bunu daha ne kadar sık yazmam gerekiyor?

Sadece elektron ve proton var ışık ve ışık hızı yoktur foton yoktur diyen kimdi?

Sorularımı anlamiyorsunki.

Dalgadan bahsetmiyor muyuz? Dalgayı durduran nedir bunu soruyorum? Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronlar ne oluyorda camda enerjiyi aktarmaya devam ederken aniden bir beton duvarda dalgaya son veriyorlar. Gerçi onuda x ve gama ışınları ile geçmek mümkün. Konumuz görünür ışık. 

Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronu da ilk defa senden duyuyorum. Nasıl anladın sonsuz enerjiye sahip olduklarını, nasıl ölçtün?

1 saat önce, Kahin yazdı:

Bana zor sorular sor!

Zibidi parçacığı varmıdır? Bence yoktur ,zibidilik bileşke birşey. Bir çok zırvarların birleşmesi ile oluşuyor.

Peki ya sence nasıldır.

Evrende zibidi olmak için ne tür bir enerji akımı vardır

Haydi söyle söyle

@Deadanddark

Sadece elektron ve proton var ışık ve ışık hızı yoktur foton yoktur diyen kimdi?

Ben sadece ışık (foton) ve hızın nesneler olmadan bir anlamı olmadığını söyledim. Işık (foton) ve hız kavramları hakkında konuştuğumuzda, her zaman ilişkili bir nesne olmalıdır.

Madde parçacıkları ve madde olmadan ışık üretebilir misin?

Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronlar ne oluyorda camda enerjiyi aktarmaya devam ederken aniden 
bir beton duvarda dalgaya son veriyorlar.

Bunun taşıyıcı ile değil, materyal (madde) ile bir ilgisi var!

Dalgadan bahsetmiyor muyuz? Dalgayı durduran nedir bunu soruyorum?

Hangi dalga? Su dalgası mı? EM dalgası mı?
Ayrıca, var olmayan bir şeyi neyin durdurması gerekiyor?

Ya da soruyu en baştan ama anlaşılması kolay bir şekilde tekrar sor!

Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronu da ilk defa senden duyuyorum. Nasıl anladın sonsuz enerjiye sahip olduklarını, 
nasıl ölçtün?

Eğer madde parçacıkları bozunursa, nereye bozunurlar? Noel babanın çuvalına mı?

Bozunursa, mutlaka bir iz bırakmaları gerekir. Iz var mı?

Ayrıca varsayımların enerjinin korunumu yasasıyla çelişmektedir!

13 saat önce, Kahin yazdı:

@Röpteşambırlı Uzaylı

Gölge ve dalga yoksa biz neyin gölgesinde serinliyoruz o zaman?

Bir nesnenin "gölgesinde", örneğin bir güneş şemsiyesi!

Bir gölgeden bahsetmek için en az iki nesneye ihtiyacımız var. Işığı üreten bir nesne ve "gölgeyi yapan" bir nesne!

Geri kalanı kelime oyunları!

alakası yok.evrendeki her şey ışık kaynağidir.her nesne işima yapar.sen sadece bizim gözün gördüğü işiğa odaklanmişsin.diğer işiklara kör olduğumuz için 2 nesne olmali (ısık kaynaği ve nesne) kuralına takilmişsin.

oysa; ışık kaynaği dediğin şey: maddenin içinde ki eloktronların enerji seviyelerini artırmaya yariyan tepkimelerin sonucu eloktronların üzerindeki fazla enerjiyi foton /dalga olarak atmalaridir.lambadaki flama(gelincik teli) mesela.veya gunes farketnez.

hiç bir maddenin işiği kendinden değildir.içlerindeki parcacıkların enerjilerini artıracak baska güçlere ihtiyac duyarlar.bu parcaciklarda aldiği gücü elektro manyetik dalga olarak salarlar.bu güçler işte bildiğin 4 temel kuvvettir.o yüzden ay işiğini güneşten aliyorsa güneş işiğini nerden aliyor gibi sözler de şakirt saçmalamalaridir.eğer, ışık tutulan nesneye ışık kaynağindakinden fazla enerji verilseydi ışık kaynağini gölgede birakirdi.veya el fenerinden çikan dalga boyunu değilde bir agaçtan çikan dalga boyunu görse idik el feneri gölgede kalirdi.bunlar gözün evrimi ile alakalı.

On 23.05.2024 at 14:38, Kahin yazdı:

ikitane topu birbirine vurma ile hiç bir şey açiklayanazsin.o toplari havada tutan ipte molekül bazinda gerilim kuvveti var.ve bu kuvvet yer ile bütün olduğu için, mekanizma yerle bağlantili olduğu için yer çekimi sayesinde döngüsel hareket ediyor.cok uzun süre beklersen çelikte olsa ip kopar ve toplar yere düşer.toplarin enerjileri sönümlenir.yani; newton toplari sonsuza kadar sallanmaz.aunisini uzayda yap bir işe yaramaz.sistem çalişmaz.newton toplari gizemli bişeymiş gibi anlatilir hep. Oysa mistik bişeyi yoktur.boştur.

8 saat önce, Kahin yazdı:

@Deadanddark

Ben sadece ışık (foton) ve hızın nesneler olmadan bir anlamı olmadığını söyledim. Işık (foton) ve hız kavramları hakkında konuştuğumuzda, her zaman ilişkili bir nesne olmalıdır.

Madde parçacıkları ve madde olmadan ışık üretebilir misin?

Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronlar ne oluyorda camda enerjiyi aktarmaya devam ederken aniden 
bir beton duvarda dalgaya son veriyorlar.

Bunun taşıyıcı ile değil, materyal (madde) ile bir ilgisi var!

Dalgadan bahsetmiyor muyuz? Dalgayı durduran nedir bunu soruyorum?

Hangi dalga? Su dalgası mı? EM dalgası mı?
Ayrıca, var olmayan bir şeyi neyin durdurması gerekiyor?

Ya da soruyu en baştan ama anlaşılması kolay bir şekilde tekrar sor!

Sonsuz enerjiye sahip proton ve elektronu da ilk defa senden duyuyorum. Nasıl anladın sonsuz enerjiye sahip olduklarını, 
nasıl ölçtün?

Eğer madde parçacıkları bozunursa, nereye bozunurlar? Noel babanın çuvalına mı?

Bozunursa, mutlaka bir iz bırakmaları gerekir. Iz var mı?

Ayrıca varsayımların enerjinin korunumu yasasıyla çelişmektedir!

Sudan ve sörfçüden bahsettin bize. Dalga olmadan sörfçü nasıl sörf yapacak?

Su sudur, sörfçü sörfçü. Sörfçüyü görmezden geliyorsun. İşte enerji paketleri, foton dediğimiz şey bu. Sörfçünün kendisi. Sadece elektron ve proton yok. 

Duvardan gecemiyor görünen ışık çünkü onu havada taşıyan dalga yani elektronun sahip olduğu enerji ile duvardaki elektronların bulunduğu enerji seviyesi farklı. Elektron protona ne kadar uzaksa sahip olduğu enerji o kadar fazla olur. Enerjinin elektrona sonradan yüklendiği anlaşılabilir. Ne kadar çok enerji yuklenirse o kadar uzak mesafeye yerleşir.

Sonsuz enerjili elektronlara sahip bir maddeyi periyodik cetvelde göremiyorum. 

Bu dediğin şu anlama da gelir, bir elektron ile tüm dünya aydınlatilabilir. 

Bozunma konusuna gelince Noel Baba'nın çantasını önemsemelisin. Yok sayamazsin.

@Röpteşambırlı Uzaylı

oysa; ışık kaynaği dediğin şey: maddenin içinde ki eloktronların enerji seviyelerini artırmaya yariyan tepkimelerin 
sonucu eloktronların üzerindeki fazla enerjiyi foton /dalga olarak atmalaridir.

fazla enerjiyi kelimesine kadar her şeyi doğru tanımladın!

"...enerjiyi foton /dalga olarak atmalaridir."

Burada yine hayaletler başlıyor!

Fotonlar nedir ve ne kadar spine sahiptirler, 1/2 mi 1 mi? Fotonların taşıyıcısı nedir? Dalgalar hangi malzemeden yapılmıştır? Örneğin odadaki bir lambadan gelen enerji moleküllere (gaz, sıvı, katı) nasıl aktarılır?

hiç bir maddenin işiği kendinden değildir.içlerindeki parcacıkların enerjilerini artıracak baska güçlere ihtiyac duyarlar.

Bu doğru ve ben hiçbir yerde böyle olmadığını yazmadım!

Ve, "başka güçler" dediğin: Elektriksel olarak gevşeme ve manyetik olarak gerilim, sorumlu olan kuvvet ve geri yükleyici kuvvettir.

ay işiğini güneşten aliyorsa güneş işiğini nerden aliyor gibi sözler de şakirt saçmalamalaridir.

Işık aya nasıl iletilir? Taşıyıcısı nedir?

3 dakika önce, Kahin yazdı:

@Röpteşambırlı Uzaylı

Sen söyle,nasıl oluyor?

Yukarıda yazmıştım. Okumadın mı?

o fırlattiğida em dalga

(EM) "Dalga" neyin icine fırlıyor?

Ben hiç dalga görmüyorum. Gördüğüm şey plazma!

okudum da anlamadim ne dediğini.

spacer.png

bu eloktronsa aldiği enerjiyi atiyor diyorum.bişe içine firmaliyor.

4 dakika önce, Kahin yazdı:

@Röpteşambırlı Uzaylı

bu eloktronsa aldiği enerjiyi atiyor diyorum.bişe içine firmaliyor.

Enerjiyi nereye "atiyor"? Taşıyıcısı nedir?

Plazmanın hacme ihtiyacı vardır!

Atiyor işte evrene doğru.uzaya.fotonlarin tasiyici parcaciği var mı bilmiyorum.

hacim, kütle, ağirlik,kuvvet farkli şeyler.işte o plazma değil onu foton gibi düşüneceksin.analoji o.plazma dediğin içinde eloktrondan oluşur.dalga gibi düşün o plazmayi.

2 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

hacim, kütle, ağirlik,kuvvet farkli şeyler.işte o plazma değil onu foton gibi düşüneceksin.analoji o.plazma dediğin içinde eloktrondan oluşur.dalga gibi düşün o plazmayi.

Güzel benzetme olmuş.

Fotonlar kütlesiz ya da kütlesi sıfıra çok yakın olduğu için çok uzun mesafeleri hiç bir etki altında kalmadan daha hızlı katedebiliyorlar.

Elektronlar ve atom çekirdeklerinin bunu yapabilmesi için çok güçlü patlamalara ihtiyaç vardır. Süper nova gibi. Çok uzun mesefeleri ancak bu şekilde alabilirler ve hızlı haraket edebilirler.

Güneşten elektronlar cme olarak atılır ve ışıktan yavaş haraket ederler. Güneş rüzgarları diyoruz. Yeryüzüne ulaşmaları dünyanın manyetosferi tarafından engellenir. Yere ulaşamazlar. Fotonlar etkilenmez yüzeye ulaşırlar.

4 saat önce, Deadanddark yazdı:

Güzel benzetme olmuş.

Fotonlar kütlesiz ya da kütlesi sıfıra çok yakın olduğu için çok uzun mesafeleri hiç bir etki altında kalmadan daha hızlı katedebiliyorlar.

Elektronlar ve atom çekirdeklerinin bunu yapabilmesi için çok güçlü patlamalara ihtiyaç vardır. Süper nova gibi. Çok uzun mesefeleri ancak bu şekilde alabilirler ve hızlı haraket edebilirler.

Güneşten elektronlar cme olarak atılır ve ışıktan yavaş haraket ederler. Güneş rüzgarları diyoruz. Yeryüzüne ulaşmaları dünyanın manyetosferi tarafından engellenir. Yere ulaşamazlar. Fotonlar etkilenmez yüzeye ulaşırlar.

sen daha güzel ifade etmişsin.evet o plazma elektronlar, protonlar ve alfa parçacıklarından oluşurmuş.

5 saat önce, Kahin yazdı:

@Röpteşambırlı Uzaylı

Yani, bilmiyorsun!

hacim, kütle, ağirlik,kuvvet farkli şeyler. 

Hayır, hepsi bir bütündür!

Çünkü burada bir nesneyi (kütle) ve onun 3 özelliğini (hacim, ağırlık, kuvvet) tanımlıyorsun!

tasiyici parcaciği yok galiba fotonlarin.azizim bunlarin kendi zaten taşiyici ve dalga ama parcacik gibide.neyse, sen anlat birazda işik nedir ve nasıl oluşuyor ve nasıl dünyaya geliyor(tasıyıcısı nedir).?

@Röpteşambırlı Uzaylı

tasiyici parcaciği yok galiba fotonlarin.azizim bunlarin kendi zaten taşiyici ve dalga ama parcacik gibide.

Evrendeki her şey salınım (titreşim) ve harekettir. Görünen ya da görünmeyen (örn. gaz) her maddenin bir taşıyıcıya ihtiyacı vardır. Taşıyıcı yoksa, varoluş da yok. Nokta!

Bunu bir düşün!

neyse, sen anlat birazda işik nedir ve nasıl oluşuyor ve nasıl dünyaya geliyor(tasıyıcısı nedir).?

Çok uzun bir süredir doğa bilimcileri ışığın hermafrodit olduğuna inanmaktadır: Işık hem bir dalga hem de bir parçacıktır (foton). Bunun doğruluğu hakkındaki sonu gelmez tartışmalar hala devam ediyor.

Işık ne bir dalga ne de bir parçacıktır, ışık bizim ışık dediğimiz şeydir. Rezonans salınım süreçleri yoluyla bir noktada ortaya çıkan, bir girişim sinyali olarak yayılan ve sonunda bir alıcı tarafından tespit edilen bir etkidir.

Bir oda ışıkla dolu değildir, bu sadece beynimizde ortaya çıkar. Işığın fotonlardan oluştuğu varsayımı en büyük hatalardan biridir. Işık tamamen mekanik bir süreçtir!

Şimdilik bu kadarı yeterli

On 23.05.2024 at 14:38, Kahin yazdı:

Işık tamamen mekanik bir süreçtir... 

nasıl mekanik bir süreç?ışık uzayda mekanik olarak yayılamaz.uzay boş olduğu için.

şimdi, güneşten ışık çikti veya senin dediğin gibi olsun "titreşim çıktı" bu frekanslar mekanik olarak ışık hizinda nasıl geliyor dünyaya?

seste mekanik.ama uzayda yayılmaz.eğer işik mekanik bir süreç ile dünyaya gelse idi hizi o kadar cok olmazdi ve sağir olurduk.hersey titresirdi.hatta tüm evren ses yapar, titresir,sallanirdi.

evren titresimsiz demiyorum.mekanik bir titresim yıkıcı olurdu.o açidan.

@Röpteşambırlı Uzaylı

nasıl mekanik bir süreç?ışık uzayda mekanik olarak yayılamaz.uzay boş olduğu için.

Boş olan tek şey, bu "boşluğu" kafana sokan çakma bilimcilerin beynidir! Uzayda (= evrende) boşluk diye bir şey yoktur!

Bana evrende bir "boşluk" göster?

Bu soruya cevap vermeden önce kendine, kendimizin ve gezegenimizin neyin içinde olduğunu sor.

Ancak bu soruyu açıklığa kavuşturduğumuzda tartışmaya devam edeceğiz.

Saçmalıklara ve tekrarlanan sorulara ayıracak enerjim yok!

3 saat önce, Kahin yazdı:

@Röpteşambırlı Uzaylı

Boş olan tek şey, bu "boşluğu" kafana sokan çakma bilimcilerin beynidir! Uzayda (= evrende) boşluk diye bir şey yoktur!

Bana evrende bir "boşluk" göster?

Bu soruya cevap vermeden önce kendine, kendimizin ve gezegenimizin neyin içinde olduğunu sor.

Ancak bu soruyu açıklığa kavuşturduğumuzda tartışmaya devam edeceğiz.

Saçmalıklara ve tekrarlanan sorulara ayıracak enerjim yok!

boşluk gerçekten boş mudur? diye soruyorsun.bilmiyorum.boşta olabilir, doluda.

@Röpteşambırlı Uzaylı

Videoya bir göz attım.

Dakika 5:27 de kadın ışığın hacmi olup olmadığını soruyor. Ve kadın şöyle cevap veriyor: "Işığın hacmi yoktur." Buraya kadar, çok iyi!

Şimdi saçmalıklar başlıyor: "Isığın hacmi yok, çünkü ışık minicik bir parçacık."

Ne söylediğini anladın mı?

Eğer anlamadıysan, ben anlatayım. Bir parçacığın her zaman hacmi vardır, var olan her şeyin her zaman hacmi vardır!!!

Ve saçmalık devam ediyor: "ışık tek bir çizgi de gidiyor, sonsuz ince bir çizgi."

Bu doğru değildir, çünkü ışık küresel olarak yayılır (taşıyıcı tarafından iletilir)!

Bunu herkes kontrol edebilir. Bir fener alın, dışarı çıkın, ışık kirliliğinin olmadığı bir yer bulun, feneri yukarı doğru tutun ve ışığın "ışınını" gözlemleyin. (Işın diye bir şey yoktur. Işın olarak gördüğünüz şey hava molekülleridir, yani madde!)

Ve, küresel olarak yayıldığını göreceksiniz!

7:00 de başka saçmalıklar geliyor. Burada yarım doğru bir tanımı var. Kadın, bütün madde neyden yapılmış diye soruyor ve cevabı: "Elektronlardan ve nötronlardan."

Doğru ifade şöyle olurdu: Protonlardan ve Elektronlardan!

Devam ediyor: "Nötron protona benzer."

Her parçacık fizikçisi nötronun elektriksel olarak nötr olduğunu bilir. Ancak nötronun bir proton ve bir elektron çiftinden oluştuğunu fark etmezler! Bir elektron kendini bir protona "vidaladığında" nötron olur. Bu da nötronun proton/elektron çiftiyle özdeş olduğu anlamına gelir.

Ve devam: "Işığın kütle benzeri bir şeyi var, ışığın farklı bir enerjisi var."

Burada spekülasyon yapıyor, bilmiyor!

9:18'den sonra hayalet geliyor:

"Önemli parçacık keşfedildi, ismi de higgs bozonları."

Bu makaleyi internette 10 saniyelik bir aramadan sonra buldum:
(sadece "higgs fake" verdim arama motoruna)

Higgs Sahtekarlığı - Parçacık Fizikçileri Nobel Komitesini Nasıl Kandırdı?

2012 yazında bir grup parçacık fizikçisi ve medya dünyaya büyüleyici bir hikaye sundu: "Allah Parçacığı" olarak adlandırılan Higgs bozonunun keşfi.

Ancak bu gerçekten bilimsel yöntemle usulüne uygun olarak doğrulanmış gerçek bir keşif miydi? Yoksa sadece, onu destekleyen bilimi sorgulama zahmetine girmeden kabul edilen bir iddia olabilir mi?

Alman fizikçi Dr. Alexander Unzicker, The Higgs Fake (CreateSpace Independent Publishing, 2013) adlı kitabında bu büyük keşfin bilimsel temellerini eleştirel bir bakış açısıyla değerlendiriyor.

Higgs Bozonunun İncelenmesi
Dr. Unzicker, Higgs bozonunun keşfi iddiasını tamamen reddetmek ve ardından iddiasını savunmak yerine, okuyucuları zamanda geriye götürerek parçacık fiziğinde işlerin nasıl yürüdüğünü ya da yürümediğini inceliyor.

Higgs'in keşfini üstlenen Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN'de uygulanan yüksek enerji fiziği, 20. yüzyılın ilk günlerinden günümüze kadar uzanıyor.

Bu bölümler okuyuculara, bir yandan artan karmaşıklığın ve diğer yandan parçacık fiziğindeki temel sorunların ele alınması ihtiyacının göz ardı edilmesinin, gerçekliğin matematiksel bir denkleme indirgendiği yarı-bilimsel bir rejimin kurulmasıyla nasıl sonuçlandığını göstermektedir.

Dr. Unzicker, Higgs bozonunun keşfedildiği iddiasını, artık sağlam bilimsel kanıtlar üretmek zorunda olmayan, ancak medya yılda milyarlarca dolar değerindeki propagandayı ilerletmeyi kendi görevi haline getirdiği için basının önüne koydukları her türlü saçmalıktan kurtulabilen seçkin bir grup fizikçi tarafından yayılan kitlesel bir histeri olarak reddediyor.

Bilim Reformu
Higgs Sahtesi, her bölümün okuyucuları fizikteki temel gerçekler ve prosedürler konusunda eğitirken aynı zamanda bilim adına ortaya atılan iddiaların eleştirel bir şekilde incelenmesi gerektiği çağrısında bulunan önemli bir bilim eseridir. Günümüz bilimindeki muazzam reform potansiyeli bu kitabı mutlaka okunması gereken bir kitap haline getiriyor.

Dr. Unziker, YouTube kanalı aracılığıyla halkı bilim konusunda eğitmeye devam ediyor. Geçen yıl YouTube'da yayınlanan bir videoda Dr. Unziker, CERN'in ve yeni atom altı parçacıkları tespit etmek için kullandığı Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın işe yaramazlığının altını çizdi.

Kaynak: https://axcessnews.com/science/research/the-higgs-fake-how-particle-physicists-fooled-the-nobel-committee_21356/

Bu kadın aptal değil, doğru düşünüyor ama yanlış fikirleri var. Gerçek ile kurguyu birbirinden ayıramıyor. Bu tür insanlar fiziği kurguyla karıştırıyor, soyut varlıkların kütleye sahip olabileceğine inanıyorlar.

Var olmayan bir şeye inandıklarına ikna olan bu fizikçileri bu inançtan mantıksal olarak ayıramazsın!

Lütfen rica ediyorum, böyle saçmalıkları buraya kopyalama! Eğer bir şey biliyorsan, yaz. Aksi takdirde, ne kendinin ne de benim enerjimi boşa harcama!

Not: Bu saçmalık bana hayatımın en az 40 dakikasına mal oldu!