Jump to content

Telepatik Parçacıklar

Mogolhan

Recommended Posts

Holografik evren teorisiyle telepatik parçacıkların yapısını açıklamak mümkündür. Bu teoriye göre hafızanın da boyutları vardır. Hafıza boyutu on birinci boyuttur. Hafıza boyutunda, bilgi alışverişi zaman değişimiyle sınırlanmaz.
(Holografik Değişim --> Zamansal Değişim --> Maddesel Değişim)

Sanmıyorum, unutmak diye bir özelliğimiz var. Ve istersen hard disk içinde olsun , bir süre sonra bozulur.

Bunun adına zaman diyoruz ancak bu aslında enerjinin şekil değiştirmesi olayıdır. Zaman da bizim zihnimizin  ve bedenimizin kapasitesi ile ilgilidir. 100 bin güneş yılı ömrümüz olsaydı zaman konusunu daha başka anlardık.

Bilgi çağında, çok sayıda yeni teori ortaya çıktı. Holografik evren teorisi, simetri fiziği, birleşik teori, sicim teorisi, multiverse teorisi ve tekillik (singularity) fiziği buna örnek verilebilir. Üç boyutlu uzay kavramı çok eskilerde kaldı. Dört boyutlu uzay kavramı icat edileli yüz elli yıl oldu. :)

• 1 ay sonra...
On 23.05.2024 at 14:42, Kahin yazdı:

Görelilik teorisi yüz yılı aşkın bir süredir fizik tarihinin çöplüğüne atılmıştır!

Görelilik teorisi zaten 1915'te yayımlanmadı mı? Senin dediğin doğruysa yayımlandıktan birkaç sene çöpe atıldı. Net yalan söylüyorsun.

Ayrıca kim çöpe attı? İddianı belgeyle kanıtla.

Telefonunda kullandığın GPS bile görellik teorisinden faydalanıyor.

On 23.05.2024 at 14:59, Kahin yazdı:

Gerçeklikle sınırlı bir bağlantın var!

İddianı destekleyemeyince karşı tarafa saldırma taktiği. Konudan saptır, başka hedef göster.

On 23.05.2024 at 13:38, Kahin yazdı:

Doğada yalnızca üç uzamsal boyut vardır: ön ve arka, üst ve alt, sol ve sağ. Nokta!

Araştırmaları falan bırakın beyler. Kahin "nokta" dedi. Konu kapanmıştır.

Boşuna kahin demiyor kendine. Einstein çöp. Gözle göremediğimiz sürece tüm teoriler çöp. Bunu bilmiyor musun? Gerçeklikten kopmuşsun. Nokta!

Bilim dünyası bunun gibilere kalmış olsaydı atom modelini de kuramazdık. "Öyle saçmalık mı olur, o zaman bana bir atom göster, noktaaa" deyip kapatırlardı konuyu.

Pimini çektim bıraktım. Bakalım neler olacak...

@Mantılı

Görelilik teorisi zaten 1915'te yayımlanmadı mı? Senin dediğin doğruysa yayımlandıktan birkaç sene çöpe atıldı. Net yalan söylüyorsun.

Birini yalancılıkla suçlamadan önce, o kişinin yalan söylediğinden yüzde 100 emin olmalısın. Kanıt olmadan birini yalancılıkla suçlamak cezai bir suçtur! Bu yüzden ne söylediğine dikkat et!!! İnternette herkesin kimliği tespit edilebilir!

Görelilik teorisi, yayınlandığı günden bu yana fizik tarihinin çöplüğünde yer almaktadır!

Bir saniyeliğine bile geçerli değildi!

Ayrıca kim çöpe attı? İddianı belgeyle kanıtla.

Birisi bir şey iddia ediyorsa, bunu kanıtlamak zorundadır, değil mi? Ben bir şey iddia etmedim, sadece geçerliliği olmadığını söyledim! Geçerli olduğunu iddia ediyorsan, o zaman kanıtla!!!

Telefonunda kullandığın GPS bile görellik teorisinden faydalanıyor.

Bu doğru değil. Eğer öyleyse, kanıtla?

GPS'in bundan nasıl yararlandığını tek tek adımlarla açıkla, ben de sana hatanın nerede olduğunu göstereyim!

Gözle göremediğimiz sürece tüm teoriler çöp...

Bilim dünyası bunun gibilere kalmış olsaydı atom modelini de kuramazdık.

Burada farkında olmadan mantık kurallarını ihlal ediyorsun!

Not: İnternette herhangi bir şey okumadan önce araştırma yapman ve dikkatlice düşünmeni tavsiye ederim. Doğa bilimlerinde bilgi edinmek birkaç yıl alır. Yani, sadece okumakla olmuyor!

36 dakika önce, Kahin yazdı:

Ben bir şey iddia etmedim, sadece geçerliliği olmadığını söyledim!

Geçerliliği olmadığını söylemek de iddia değil mi yani? Sen hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilsin kısacası? Ortaya bir şeyler atıp atıp aksini kanıtlama işini başkalarına bırakıyorsun. Çok tanıdık bir davranış bu.

42 dakika önce, Kahin yazdı:

GPS'in bundan nasıl yararlandığını tek tek adımlarla açıkla, ben de sana hatanın nerede olduğunu göstereyim!

https://www.astronomy.ohio-state.edu/pogge.1/Ast162/Unit5/gps.html

Bu yazıdaki hataları bana anlat bakalım o zaman.

43 dakika önce, Kahin yazdı:

Burada farkında olmadan mantık kurallarını ihlal ediyorsun!

Hangi mantık kuralLARını ihlal ettiğimi açıklar mısın?

44 dakika önce, Kahin yazdı:

Görelilik teorisi, yayınlandığı günden bu yana fizik tarihinin çöplüğünde yer almaktadır!

Bir saniyeliğine bile geçerli değildi!

Evet, çünkü......? Nedenini de söyle de biz de bir şeyler öğrenelim.

45 dakika önce, Kahin yazdı:

Kanıt olmadan birini yalancılıkla suçlamak cezai bir suçtur! Bu yüzden ne söylediğine dikkat et!!!

Hangi kanuna göre? Eğer iftiraya girer diyorsan al sana güncel mevzuat.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuatmetin/1.5.5237.pdf

Yaptığım şeyde buraya giren hiçbir şey yok. Beni hangi kanunla tehdit ettiğini de açıklarsan sevinirim.

Yalan söylediğini düşündüğüm kişinin yalan söylediğini belirtmem ifade özgürlüğüne girer. Eğer bu kişi yalan söylemiyorsa zaten çekinecek bir şeyi yoktur. Kim olduğunu bile bilmiyor kimse burada, herhangi bir itibar kaybın da yok.

Söylediklerine itiraz etmemizi kabullenmek sana zor geliyor, farkındayım. Ama iddialarını desteklemek yerine karşı tarafı susturmaya yönelik tehditler savurman da ifade özgürlüğüne, sorgulama özgürlüğüne ne kadar değer verdiğinin göstergesi bana göre.

Hodri meydan! Bul nerede olduğumu, kim olduğumu, dava et beni. Mahkemede görelilik teorisinin yayınlandığı günden bu yana çöpte olması konusunda kimden kanıt isteyecekler görürüz. 

@Mantılı

Geçerliliği olmadığını söylemek de iddia değil mi yani? Sen hiçbir şey kanıtlamak zorunda değilsin kısacası? 
Ortaya bir şeyler atıp atıp aksini kanıtlama işini başkalarına bırakıyorsun. Çok tanıdık bir davranış bu.

Doğa hakkında anlattığım her şey kanıttır. Doğanın kendisi kanıttır!

Neden ifadelerimi çürütmüyorsun?

Örneğin buradakileri:

Evrendeki tüm maddeler madde parçacıklarından, protonlardan ve elektronlardan oluşur.

Her parçacık bir peerpetum mobiledir, yani sürekli salınım yapar.

Maddi olmayan salınım (titreşim) yapamaz

Titreşmeyen şey fiziksel olarak var değildir!

Kimse, kesinlikle hiç kimse bunu çürütemez!!!

Nedenini de söyle de biz de bir şeyler öğrenelim.

Gerçekten komiksin. İddiada bulunan sensin. Hadi, bana ne bildiğini göster!

Hangi mantık kuralLARını ihlal ettiğimi açıklar mısın?

Ben hiç öyle bir açıklama yaptım mı ki sen böyle saçma sapan (mantıksız) şeyler yazıyorsun?

Bir şey yazarken mantığını kullan!

Bu yazıdaki hataları bana anlat bakalım o zaman. 

Küresel Konumlandırma Sistemi klasik fiziğe göre çalışır. Görelilik teorisi hakkında falan filan dışında hiçbir şey okuyamıyorum!

Falan filana benim kafam çalışmıyor. O yüzden bana bunu burada tek tek adımlarla nasıl çalıştığını açıkla!!!

Gerisi, Laga Luga

13 saat önce, Mantılı yazdı:

Pimini çektim bıraktım. Bakalım neler olacak...

O patlamaz , pimini çekersen pilli Hacivata dönüşüp bıy bıy birşeyler söyler.

Doğada herşey elektronlardan oluşuyormuş diyor. Boş konuşuyor bu bilginin nereren geldiğini dahi bilmiyor.

Elektron hakkında felsefe yapmaya çalışıyor.

Şimdi @Kahinbana da Hacivat rolu yapacak ama ona hiçbir bilgi vermeyeceğim, o zaman daha fena hacivatlaşıyor.

Şunu unutmayın ki 18.yy bilimsel el yazmaları replika olarak bile piyasaya çıkarılmıyor.

Çünkü dinleri yerin dibine geçirir oradaki bilgiler.

Nerede nasıl atılmış, kastın nedir açar mısın? 

Üzgünüm, konuyu anlamadıysan sana yardımcı olamam!

Konuyu baştan sona okumanı, üzerinde düşünmeni ve söyleyecek bir şeyin varsa yazmanı tavsiye ederim!

Belki o zaman yardım edebilirim!

19 saat önce, Kahin yazdı:

Konuyu baştan sona okumanı, üzerinde düşünmeni ve söyleyecek bir şeyin varsa yazmanı tavsiye ederim!

Merak etmiyorum. Olmayan zırvaları kendine sakla. Emre adlı kişinin seküler versiyonu seni.

Alıntı

1. İnsanın bilgisinin tüm kaynağı verilendir.
  2. Verilen ise duyularla algılanabilenlerin çeşitliliğidir.
  3. Duyularla algılanabilenlerin dışındaki, dünyayı oluşturan her şey verilmemiş kapsamına girer.
  4. Ben ile dünya arasındaki ayrım temelsizdir.
  5. Duyularla algılanamayan gerçeklikler hakkındaki metafiziksel bilgi de yok hükmündedir.

Mach, insanoğlunun her zaman kendisi için en ekonomik olacak algılama yöntemini tercih ettiğine dair teziyle psikolojide de adından söz ettirdi.[24]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ernst_Mach

Telepatik parçacıkları gören duyan veya herhangi bir ölçü aleti ile ölçen  var  mı? :)

15 dakika önce, Kahin yazdı:

@MrBean

"Doğadan edindiğimiz bilgilerin kaynağı, doğrudan insan duyuları ya da ölçüm araçlarıyla edindiğimiz deneyime dayanır."
Ernst Mach

Buna da katılıyorum!

Başka nasıl olacaktı?

Duyularınla ve beyninle algılayamadığın bir şeyin bilgisinden de söz edemezsin.

Dolayısı ile boşa kürek çekme.

Schrödingerin kedisi sana çok kasmasın fıtık olur dedi.

21 saat önce, Kahin yazdı:

Yahu ne yardımı:)

Nerede nasıl "çöpe" atılmış kastın nedir yaz, ona göre reaksiyon verelim.

sese veya aciya vs. bir dış uyarandan veri alirken bunlar elektrik sinyanllerine dönüştürülüp beyne iletilir.mesela, ses(tüy hücreleri gelen sesi elektrik akimina cevirip beyne iletir) ; biri bize bişe dese ve bizde içimizden tepki olarak malmısın aw desek...işte önemli kısım burasi.o sese, bu zihnimizden "malmısın" diye verdiğimiz tepki nihayet kafada birtakim kimyasal tepkimeler sonucu oluşuyor.elektriksel bir alan oluştuğu muhakkak.

bu yüzden telepatik parcacık değilde telapatik manyetik dalgalar olabilir.kafamizdan parcacık çikmaz.ama düşünürken oluşan akım bir baskasının beyninin ilgili bölümünde algılanabilir.bu yüzden ben olabileceği kanaatindeyim.lakin bu alanin çok güçlü veya yakin olması lazım.böylece temassız bilgi aktarilirtelofonun .nfc özelliği gibi..bu cihazlar arasındaki iletişim elektromanyetik radyo dalgalar ile kurulur. bu nedenle nfc özelliğinin çalışması için bir internet bağlantısına ihtiyac yoktur.işte telapatik dalgalarda bir tür radyo dalgası olabilir.veya baska orasını bilemem ama parcacık olamaz.

telekinetik dalgalar da olabilir ama insan zihni bir kaşiği eğecek kadar elektriksel alan oluşturup yönlendiremez.beyni yanar.sonucta vermeden almak diye bişe yok fizikte.

Zaten elon musk elotrotlari kafaya takıp makinalari hareket ettiriyor.yakında kablosuzunuda yapar.belki yapmiştir bile.

5 dakika önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

bu yüzden telepatik parcacık değilde telapatik manyetik dalgalar olabilir.kafamizdan parcacık çikmaz.ama düşünürken oluşan akım bir baskasının beyninin ilgili bölümünde algılanabilir.bu yüzden ben olabileceği kanaatindeyim.lakin bu alanin çok güçlü veya yakin olması lazım.böylece temassız bilgi aktarilirtelofonun

Onlar telepatik parçacık değil özünde elektromanyetik dalgalardır.

Yani aynı undan biri ekmek biri poğaça yapıyor ama özünde aynı undur.

Telepatik parçaçık diye birşey de yok , bu kahin adlı boşganın uydurmasıdır.

5 dakika önce, somebody yazdı:

Onlar telepatik parçacık değil özünde elektromanyetik dalgalardır.

Yani aynı undan biri ekmek biri poğaça yapıyor ama özünde aynı undur.

Telepatik parçaçık diye birşey de yok , bu kahin adlı boşganın uydurmasıdır.

parcacık olmaz zaten de dalga olabilir bence.