Jump to content

Metal müzik hakkında neler düşünüyorsunuz

Max Stirner

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar metal müzik hakkında neler düşünüyorsunuz ? Bana göre metalhead olmak bir yaşam düşünce biçimidir.Diğer müzik türlerinin aksine metal müzik sanatçısı bir filozof gibi etrafındaki her durum ve olguyu önce gözlemler sonra sorgular ve son olarak kendi düşünce potasında eritip kendi deneyimlerini de  katarak eleştirirel fikirlerini bizlere sunar.Bu tarzlarda ayırım gözetmeksizin bütün herşey sorgulanıp eleştirilebilir.Bir örnek Sovyetler birliğinde metal müziğin gelişmemesi bu herşeyi en çok da yönetimi dahi eleştirmesi sebebiyledir.Luthier bir arkadaşım Sovyetler zamanında Moskova'da bodrumlarda gizli mekanlarda yapılan özel metal müzik partilerini anlatmıştı.Bunu gerçekleştirmek için yurtdışına çıkan Sovyet vatandaşı film rulolarına kaydedilen metal eserlerini vücuduna dolayıp ülkesine geri döner.Daha sonra gizli mekanlarda bodrumlarda bu özel ve gizli metal partilerini gerçekleştirirler.Ben kendi deneyimlerim de Nile parçalarındaki gibi sert gitar riffleri ile sakinleşip growl vokal ile içimdeki öfkeyi dışa vuruyorum.Akustik gitar kısımlarında insan olduğumu hissediyor hızlı ve sert davul sololarinda kanım kaynıyor.Sonra sözlerin anlamlarına bakıyorum ve bir felsefe kitabı okurcasına bahsedilen olguları ben de sorguluyor yeni bir bakış açısı ediniyorum.İnsanligin sorunları hakkında bilinç sahibi oluyorum.Ama en çok da metal müzik ve sanatçıların ikiyüzlü olmadan tamamen olduğu gibi olmalarını seviyorum.Son olarak Muhammed Suicmez in şu Live performansını paylaşmak istiyorum.Saygilar https://music.youtube.com/watch?v=Ycg9m9xxW8g&feature=shareEZBeuO3XgAIxMMA.jpg.a93e1978913fa7788e1aed65ddae9f1f.jpg