Jump to content

Sitede Güncelleme

admin

Recommended Posts

Sayın kullanıcılar,

Farkedeceğiniz gibi bir süredir forum sayfamız kapalıydı. Forum için kullandığımız yazılımın eski ve bazı güvenlik açıkları olan bir sürümü yüklü olduğundan, saldırganlar tarafından bu güvenlik açığı kullanılıp siteye zarar verilmişti.

Şimdi yazılımı en yeni versiyonuna güncellemiş durumdayız.

Bu durumda eski kullandığımız tema ve logomuz geçici olarak kaybolmuştur.

Aynı tema yazılımın bu yeni versiyonuyla kullanıldığında probleme yol açtığından, bu tema görünür seçenekler arasından kaldırılmıştır. Şimdilik IPB yazılımı ile gelen "default" temayı kullanıyoruz. Tema ve görünüm ile ilgili sorun konusunda IPB ile çalışmaktayız.

• Like 1

Forumun eski teması yazılımın yeni versiyonu ile çalışmadığından, yeni temalar yükledik. Şu anda default olan "comfy" isimli temadır. Diğer seçenekleri görmek ve onları kullanmak isterseniz, üye olarak giriş yaptıktan sonra, sayfanın sol alt köşesinde "Change Theme"e tıklayınız. Şu anda mevcut diğer seçenekler:

IP.Board

BlackChrome

nature

comfy

Bunlardan en beğendiğinizin hangisi olduğunu bu başlık altında yazarsanız, en çok beğenileni default yapabiliriz.

Aslında tema çok. Ama çoğu ücretli olduğu için, ücretsizlerden sitenin logo renklerine uygun olan bulabildiğim birkaçını yükledim. Hem bedava, hem sitenin logosuyla uyumlu birşey arayınca seçenekler azalıyor. Yine de daha vardır aslında ama bu işlerle uğraşmak da çok vakit alıyor. Bu yüzden bu kadarı ile yetindim şimdilik. Bunlardan birini seçmeye çalışalım.

Yeni güncelleştirmeden sonra kullanıcılarımızdan biri forumda konu açmaya çalışınca ekranın üstünde bazı kodlar gördüğünü söylüyor. Şu tür birşey:

http://www.dusuncedunyasi.net/dsncednyasi.png

Problemin bu kullanıcının kendi bilgisayarından kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü kendim birkaç bilgisayardan, ve birkaç farklı browser'la denedim. Hatta değişik browser versiyonlarıyla denedim ve bana her seferinde normal gözüküyor.

Ama yine de diğer kullanıcılara da sormak istedim. Aranızda bu tür bir problemle karşılaşan başkaları da var mı?

Bilgisayarınızdaki bazı yazılımlar veya onların versiyonu ile ilgili bir durum olmalı diye düşünüyorum. Çünkü şu aşamada aklıma başka açıklama gelmiyor.

Belki bu sorunu görürüm diye dünden beri bulabildiğim farklı bilgisayarların hepsinden giriş yapıp yeni konu açma tuşuna basarak duruma bakıyorum, ama henüz görmedim.

Şu an itibariyle 6 farklı bilgisayardan siteye bağlandım ve yeni konu açmayı denedim. Hiçbirinde bir sorunla karşılaşmadım. Bu bilgisayarların bir kısmı Windows Vista, bir kısmı Windows 7, hatta bir tanesi Windows 8 çalıştırıyor. Bugün bir tane de Windows XP çalıştıran bilgisayarda denedim. Her birinde değişik browser'ların değişik versiyonları yüklü. Firefox ve Internet Explorer'ın değişik versiyonları ve Chrome'un bir versiyonuyla denedim, hepsinde sonuç başarılıydı. Bir de Android tablet bilgisayarda denedim ve orada da bir sorunla karşılaşmadım.

Acaba kullanıcı yetkileriyle ilgili bir durum olabilir mi diye düşünüp, yönetici yetkisi olmayan bir test üyelik açarak o üyeyle de denedim, ama yine bir sorun çıkmadı.

Farkli bir pc ve ip adresi ile girdim sonuc ayni degisen bir sey yok. Evde windows 7 ultimate digeri is yerinde ki pc xp profes...

Amerika disindan siteye girenlerin denemeleri sonucunda elde edilen sonuclara göre bir seyler yapilabilir.Kesin bilmiyorum ama sanirim böyle bir sorun var.

Yaziyi düzeltilmeye calisilinca da hic bir sey yapilamiyor tam editöre gecildiginde ise yazi düzeltilebilmekte fakat önce kodlar acildiktan sonra yukarida durmaktalar.

Afrodit,

Evrensel-insan ve cigi'nin bahsettiği sorunla karşılaşıyor musun bu sitede? (Yeni konu açmaya çalışınca ekranın üstünde çeşitli kodlar görüyorlarmış).

Evet malesef görünüyor.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ateizm3/public_html/dusunce_dunyasi/forum/cache/skin_cache/cacheid_15/skin_post.php:478) in /home/ateizm3/public_html/dusunce_dunyasi/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Bu ve sonrasında ardışık devam eden kodlar.

• 2 hafta sonra...

Sol alttaki "Change theme"den "IP.board" temasını seçtiğinizde de bu tür sorunlar yaşıyor musunuz?

Acaba sorun şu anki default temanın (comfy) bazılarınızın bilgisayarındaki bazı ayarlarla uyumsuz olmasından mı kaynaklanıyor onu merak ediyorum.

Eğer sorun tema değilse, Ateistforum ile geriye kalan tek fark burada yüklü yazılımın Ateistforum'dakinin bir üst versiyonu olması çünkü. O durumda bu versiyon farkıyla ilgili bir durum olabilir diyeceğiz.

Ama unutulmasın ki, bu bahsedilen sorunlar sadece bazı kişilerde oluyor anlaşıldığı kadarıyla. Ben kaç değişik yerden ve kaç bilgisayardan denersem deneyeyim hiç birinde bir sorunla karşılaşmıyorum. Tanıdığım kişilerden sorduğum birkaçı da problemle karşılaşmadıklarını söylediler.

Temalarin hepsini internet explorer, mozilla, opera ve chrome ile denedim degisen bir sey yok. Opera ve chrome da Türkce karektelerin cogu bozulmaktalar. Su anda en iyi mozilla ile calisiyor.Bir yerde sorun var ama nedir anlayamadim. Zamanim olursa arkadasimin birisine soracagim.