Jump to content

Tanrı’ya nereden gidilir? diye sordu Domuzcuk

evrensel-insan

Recommended Posts

Tanrı’ya nereden gidilir? diye sordu Domuzcuk" (kısa adıyla Domuzcuk ve Kirpi) Michael Schmidt-Salomon tarafından yazılan, Helge Nyncke tarafından resimlendirilen ve dini kritik içeren bir çocuk kitabıdır. Kitap Giordano Bruno Vakfı tarafından finanse edilerek desteklenmiş olup Ekim 2007'de Alibri yayınevi tarafından basılmıştır. 2007 yılı Aralık ayında Almanya Federal Aile, Yaşlılar, Kadınlar ve Gençlik İşleri Bakanlığı, bu kitabın çocuklar ve gençler için zararlı ve zedeleyici içerikler taşıdığını ve bu nedenle yasaklanması gerektiğine dair Federal Medya Dairesine talepte bulunmuş ancak ilgili daire tarafından bu talep 6 Mart 2008'de reddedilmiştir.

Kitap 2011 yılında Alibri Yayınevi tarafından Esperanto dilinde de basılmıştır. İngilizce metin çevirisi ise Fiona Lorenz tarafından gerçekleştirilerek kitabın web sitesinde yayımlanmıştır.

Resmi olarak Türkçe'ye henüz çevrilmemiş ve basılmamış olan bu Domuzcuk kitabı bazı gönüllü arkadaşlar tarafından Türkçe'ye tercüme edilmiştir. Bu arkadaşlardan Drel Mal Ali bu çeviriyi Almanca dilinden yapmışken Pergel Ucu ise İngilizce versiyonundan çeviriyi oluşturmuştur.

Türkçe çevirilerin görsellerin içine aktarılması ve bu görsellerden e kitap oluşturulması ise yetenekli arkadaşlarımız Dark_Prince ve İstatistik tarafından gerçekleştirilmiş olup emeği geçen tüm bu arkadaşlara teşekkürü borç biliriz.

"Tanrı’ya nereden gidilir? diye sordu Domuzcuk" isimli e kitabı aşağıdaki linkte indirmeden okuyabilirsiniz.

http://www.scribd.com/dinsizd/d/9801...i-Ile-Domuzcuk

E kitabı indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Kirpi ile Domuzcuk.pdf

PDF hali-ucretsiz

http://www.dosya.tc/server16/YmNb1f/...uzcuk.pdf.html

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Sevgili evrensel-insan.

Kutsal kitabımın tanıtımını ve reklamını yaptığın için teşekürler.

Kutsal kitabımı nerede internette gezinir görsem, sevinçten dört köşe oluyorum. :D

Tanıtım için ellerine sağlık.

Sevgiler

Rica ederim. Senin gibi ne yaptigini bilen bir yazarin her turlu eserinin duyurumu, benim ve lakabimin insanlik gorevidir.

• 9 sene sonra...
  • 2 ay sonra...
On 18.07.2012 at 21:54, DreiMalAli yazdı:

Sevgili evrensel-insan.

Kutsal kitabımın tanıtımını ve reklamını yaptığın için teşekürler.

Kutsal kitabımı nerede internette gezinir görsem, sevinçten dört köşe oluyorum. :D

Tanıtım için ellerine sağlık.

Sevgiler

Yalnız şu an bulunamıyor ve indirilemiyor. Tam olarak neyi anlattınız kitapta acaba? 

Soru sormuştum ama @kavak sağ olsun halletmiş. 

• 10 ay sonra...
  • moderator pinned and unpinned this konu