Jump to content

Absürdizm - Bir aşk hikayesi.

Nihilist

Recommended Posts

Soluk yüzlüydü. Hem çok güzeldi hemde çok çirkin.Belkide soluk yüzlü olduğu içindir. Güneş altında , güneşin o sarı kızıl ışıklarıyla birlikte , kısık gözleri ile uzağa bakarken , bir yolcuyu bekler gibi göründüğü o anlarda fazlasıyla güzeldi ama bi hareket etmesi başka şeylerle ilgilenmesi onun o mükemmel güzelliğine gölge düşürürdü.Aynı evde yaşamamıza rağmen onun bu "dünyanın en güzel" kadını olduğu anlara pek az rastlardım. O genellikle ortalamanın üstünde güzeldi bazende (En çokta o mükemmel güzelliğini bozduktan sonra) çok çirkin gözüküyordu gözüme.Buda ona olan hislerime karşı çok paradokslar yaratıyordu , bi anda tartışılmaz olarak dünyanın en güzeliydi sonra birden dünyanın en çirkini oluyordu.Ama yinede onu dünyanın geri kalanından çok daha fazla seviyordum.Annemden , babamdan , ablamdan , amcamdan...

Yattığım yataktan doğruldum , kalkıp sinemaya gitmek istiyordum onunla.Sonra bir anda bir hüzün dolu buhran yaşadım ve vazgeçtim sinemaya gitmekten. Son bir ay içerisinde sadece 5 kere yataktan kalktım onlardada duş aldım.Şuandada terliyim fakat , hiç yataktan kalkasım gelmiyor.

Yanıma geldi ve bana yemek hazırladığını söyledi , beni çok seviyor olmalıydı , yoksa bana ne diye yemek getirsin ki? Üstelik bu güne dek beni terk etmedide. Yataktan kalkıp boşver gidip birlikte lüks bir lokantada yemek yiyelim diyesim geldi ama getirdiği peynir- zeytin çok güzel gözüküyordu bunlarla idare edebilirdim sanırım.

Ben yemeyimi yerken yanıma oturdu , iki eliyle omzuma doğru yaslandı , kafasınıda elinin üst tarafına koydu , kulağıma doğru kısık sesle "Seni seviyorum." dedi. Bende seni dedim yemeye devam ederek.Onu gerçektende çok seviyordum.Bu dünyada bulabileceğim en mükemmel insandı...

Sonra uykum geldi uyudum...

Uyandığımda yanımda yatıyordu güzel bir öpücükle onuda uyandırdım.Bana kahvaltı hazırlarmısın dedim hazırladı yanıma getirdi.Karşılıklı oturup yiyorduk.Ben yine hüzünlüydüm. Bana baktı ve niye böyle yataktan kalkmıyorsun dedi.İsyankar bir tavrı vardı , haklıydıda isyankar olmakta.Canım istemiyor lütfen üstüme gelme dedim , beni dinledi üstüme gelmedi. Onun bu özelliğini seviyordum , birkaç saat daha uzandım yatakta sonra uyuya kalmışım tekrar. Oysaki yeni uyanmıştım. Başımda dikilmiş bekliyordu yine o muhteşem güzel göründüğü anlardan birisiydi bana gülümsedi. Sonra odadan çıktı... Kalkıp bir konsere gitmeyi aklımdan geçirdim ama sonra vazgeçtim.Belki tiyatroya gidebilirdik ama sonra ondanda vazgeçtim.

Odama geldi." Birlikte hiçbirşey yapmıyoruz , tatile çıkmak istiyorum , kısa bir tatil yeter." dedi.Haklısın hayatım dedim , onu memnun etmek istiyordum fakat o anda çok uykum vardı.Bunu sonra konuşalım ben uyucam dedim ve uyudum.

Sabah uyandığımda çok uyuyorsun dedi.O çoktan uyanmıştı , belkide hiç uyumamıştı. Biraz canım sıkılıyor ondan uyuyorum dedim. Pis kokmaya başladın dedi , haklıydıda. Bende farketmiştim kokuyu.Sonra duş almayı düşündüm , şimdi alamazdım. Kahvaltımızı yaptık sonra bir ara alışveriş yapmaya çıkmak geldiysede aklıma bundan vazgeçtim akşam yemeğini yemedim çok kilo almıştım bir ayda. Yanıma geldi bugünde mi yatıyorsun dedi. Büyük ihtimalle dedim , aslında yatmayı istemiyordum kalkıp onunla gezmeyi hayal ediyordum ama hayal etmek çok vaktimi alıyordu dolayısı ile uykum geliyordu sonunda.Ve ben uyudum tekrar.

Sabah kalktığımda yanımda yoktu.Masanın üzerinde bavul duruyordu.Gidecek diye ödüm koptu , giderse yaşayamazdım heralde o kadar çok seviyordum ki... "Ya yataktan kalkarsın birlikte birşeyler yaparız , yada giderim." dedi. Basit birşeydi sadece kalkıp birşeyler yapmam gerekiyordu...Ama çok üşeniyordum , o kadar fazla bekledimki cevap vermek için bavulunu almadan çıktı gitti.Kapıyıda sertçe vurdu.Arkasından koşmayı çok düşündüm ama koşamadım.İki gün boyunca durmadan ağladım ve gelmesini bekledim.Hayatımın en değerli şeyini kaybetmiştim. Gelmedi bavulunu almadı.Telefondan arayıp birsürü küfür etti.Bende bi temizlikçi çağırdım bana yemek yapması için. Yemek yaptı yedim.Bu sırada dışarı çıkıp sokak sokak sevgilimi aramayı düşünüyordum ama yapmadım.Yatakta haftalarca ağladım , sinir krizleri geçirdim.Ayrılmak beni çok yıprattı.Aylarca yatağımdan çıkmadım...

Gidişini hayal ediyorumda , giderken dünyanın en güzel kadını gibi görünüyordu.Belki dünyanın en güzel kadınını kaybettim yada çirkindi bilmiyorum hala karar veremedim.

... :)

Okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Uzun yazılar okumayı sevmez insanlar genelde ama yinede okudunuz...

Sıkıcı şeyler için blog adresi.

http://nihilisthayat.blogspot.com/

Okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.Uzun yazılar okumayı sevmez insanlar genelde ama yinede okudunuz...

Bu cümleyi ortalarda bi yerde yazacan ki okunup okunmadığını anlayasın . Mesela ben uzun yazıların başına ve sonuna bakarım . Başında hiç bir kısa anlatım yapılmadığı için direk sonuna baktım . Sonra şu yukarıdaki cümleyi gördüm . Yani üzerime alındım ve okumadım :)

Saygideger nihilist;

Ozetle "tembelligin bahanesi" diyebilir miyiz?

Saygilarimla;

evrensel-insan

İnsanlık diyebiliriz.

Herkes iyi şeyler yapmayı hayal eder ama (teistler dahi , öbür dünyada karşılıgını alacaklarını düşündükleri halde) üşengeçlikten yapmazlar.

Bu cümleyi ortalarda bi yerde yazacan ki okunup okunmadığını anlayasın . Mesela ben uzun yazıların başına ve sonuna bakarım . Başında hiç bir kısa anlatım yapılmadığı için direk sonuna baktım . Sonra şu yukarıdaki cümleyi gördüm . Yani üzerime alındım ve okumadım :)

Okumaman senin için iyi olmuş.

Saygideger nihilist;

Usengeclik ile tembellik es anlamlidir.

Yani tembel olan usenir; usenen tembeldir.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Doğru diyorsun.

Bence Türkiye'deki solcularda böyle bir yapıdadır.

Sürekli olarak gaza geliriz birşeyler yapmayı amaçlarız ama uyumak daha çok hoşumuza gider. Sonundada üşendigimiz konu yüzünden sevdiğimiz şeyleri kaybederiz.

İnternet yasakları.

Cinsel yasaklar.

Teist yasaların baskı kurması vs.

Her konuda bu durumumuzun cezasını çekiyoruz.

Bunu anlatmak istedim daha çok.

Saygideger nihilist;

Demekki neymis, dusuncenin ozgurlugunu ve ufkunu kisitlayan, aklin inandigi ideolojik dogrular sinirlarindan bu sinirlari sorgulayarak ve insan ve insanligin zararina oldugu bilincine ve farkina vararak, kurtulmak/arinmak gerekirmis.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Kurtulmayalım demedim hiçbir zaman...

Kurtulmak gerek tabii.

O zaman napıyoruz hepimiz oturup evrensel insan'ın bakış açısını mı öğreniyoruz?

Hayır.

:)

Saygideger nihilist;

Ne yapacagina sen once birey bilincini kazanacak ve bu bilincle, bu gune kadar ogrendigin herseyi, sorgularak bilmeye tasiyacak ve insandisi ve insanlikdisi olanlari ayiklayacaksin.

Evrensel-insan zihniyeti sana bu yapilandirilmisligin yapi ve isleyisini veriyor. Gerisi tamamen senin insiyatifinde.

Yalniz unutmaki bir seyi sorgulayabilmek icin, once onun sorun oldugu, zarar verdigi ve rahatsiz ettigi algisi gerekiyor.

Cunku bunlaryoksa, sorgulama da olmaz.

Bunlarin asamasini ben; e.i. zihniyeti basliginda acikladim.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Saygideger nihilist;

Ne yapacagina sen once birey bilincini kazanacak ve bu bilincle, bu gune kadar ogrendigin herseyi, sorgularak bilmeye tasiyacak ve insandisi ve insanlikdisi olanlari ayiklayacaksin.

Evrensel-insan zihniyeti sana bu yapilandirilmisligin yapi ve isleyisini veriyor. Gerisi tamamen senin insiyatifinde.

Yalniz unutmaki bir seyi sorgulayabilmek icin, once onun sorun oldugu, zarar verdigi ve rahatsiz ettigi algisi gerekiyor.

Cunku bunlaryoksa, sorgulama da olmaz.

Bunlarin asamasini ben; e.i. zihniyeti basliginda acikladim.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Otomatik portakal filmini izlemeni öneririm sana.

Zararlı şeylerde faydalıdır aslında :)

Sıkıcı şeyler için blog adresi.

http://nihilisthayat.blogspot.com/

İnsan sevdigi İnsanın gitmesine nasıl izin verir..Olaydaki bey efendi bana nedense ayı cinsi hayvanları hatırlattı..Ye,iç ,yat ve uyu..Birde sevdigi kadını yargılıyor güzel mi,çirkin mi diye önce dönde aynada kendine bak..

Bu hikaye olsa olsa seven kadının fedakarlıgına güzel örnek olur..öyle olsaydi bile.. yinede sevmedim bu tembel ayı familyasından olan beyefendinin aşk hikayesini..

İnsan sevdigi İnsanın gitmesine nasıl izin verir..Olaydaki bey efendi bana nedense ayı cinsi hayvanları hatırlattı..Ye,iç ,yat ve uyu..Birde sevdigi kadını yargılıyor güzel mi,çirkin mi diye önce dönde aynada kendine bak..

Bu hikaye olsa olsa seven kadının fedakarlıgına güzel örnek olur..öyle olsaydi bile.. yinede sevmedim bu tembel ayı familyasından olan beyefendinin aşk hikayesini..

Aşk bir kadının erkegi elinde tutma çabası yada aksi olarak kadının erkeği elde tutma çabasımıdır.

Aşk birlikte olmak mıdır.

Mücadele etmekmidir?

Çabalamak mıdır?

Aşkın kural kanun kitabında , yapılması gereken gereklilikler nedir sayın okuyucu?

Aşk bir kadının erkegi elinde tutma çabası yada aksi olarak kadının erkeği elde tutma çabasımıdır.

Aşk birlikte olmak mıdır.

Mücadele etmekmidir?

Çabalamak mıdır?

Aşkın kural kanun kitabında , yapılması gereken gereklilikler nedir sayın okuyucu?

Aşk tutkudur..Aşk mücadeledir..Aşk hayatta kendinden önce başkasını düşünmektir..Aşk öyle bir duygudur ki uykuyu ,yemeyi içmeyi unutturur insana..sayın nihilist..

Ve Aşkta mantık olmaz..

Aşk tutkudur..Aşk mücadeledir..Aşk hayatta kendinden önce başkasını düşünmektir..Aşk öyle bir duygudur ki uykuyu ,yemeyi içmeyi unutturur insana..sayın nihilist..

Aşk insana dairdir.

İnsana dair olan herşeyin sınırları biyolojik olarak belirlenir.

Biyolojinin aşk gibi metafiziki bir esnekliği yok.

Ve Aşkta mantık olmaz..

Yukarıdaki ifadeler belki kafanda bir muallaklık yarattı.

Yani şunu anlatmak istiyorum.

Ben rasyonel bir varlık olarak mantığım ve amacım doğrultusunda, düşüncelerimin yansıttığı biçimde hareket etmek zorundayımdır.

Başka bir şey yaptığımı sanmam da mantığımın ve düşüncelerim doğrultusunda olur, kısacası başka türlü hareket edemem ve yine hareket etmemin zorunlu olduğu yerdeyim.

Aşktada böyledir. Ve her zaman görünenin arkasında olan şey karşındakine karşı aşktan çok kendine duydugun sevgidir ortadaki.Kendini sevme aracı olarak kullanılan şeydir aşk.

Aşk metafizikseldir.

Bu bağlamda ortada biyolojik olan maddesel duygusal olan birşeyin , daha metafiziksel birşey ile anlatılma çabasıdır.

Düşünsene ikimizde aşktan bahsediyoruz ama ben bunun biyolojik etmenlerle oluşan kendini sevme yöntemi oldugunu sense leyla-mecnun tarzı birşey oldugunu söylüyorsun.

Aşk tanrı gibi.İkiside kendini sevme aracı olarak kullanılan doga dışına çıkartılan şeyler...

Herkesin tanrıdan anladıgı nasıl farklıysa aşkta öyle.

Ve aşk içinde aşk vardır yoktur diyen var.

Senin söyledigin manada bir aşk yoktur , yani ben aşk konusundada a-lovist im :)

Aşk gibi kırılgan birşeyi bu kadar büyültüp insan ve doga üstü bir üstkurum yapmaya kimliklendirmeye gerek yok.

AŞK NEDİR ? BİLİMSEL AÇIKLAMASI:))

Aşkın, beyinde muhakeme yeteneğini çalıştıran bölümü etkisiz hale getirdiği, beyindeki kimyasallardan serotoninin aşıklarda ve saplantılı kişilik bozukluğu olanlarda aynı seviyede olduğu belirlendi.

İnsanoğlunun en güçlü ve coşkulu ruh hallerinden olan aşkın nörolojik temellerini araştıran nörologlar, bu sevgi ve arzunun yoğunluğunu ölçtüler. Londra Üniversitesi Nörobiyoloji profesörlerinden Semir Zeki, fonksiyonel MRI kullarak yaptığı araştırmada, 17 kişiye önce sevdiği kişinin, ardından da arkadaşlarının fotoğrafları gösterilerek, serebral

kan akışları izlendi. Araştırmada insana müthiş mutluluk ve haz veren aşkın, kişilerdeki ''muhakeme yeteneğini yitirdiği'' ve ''saplantılı kişilik bozukluğuna'' neden olduğu ortaya çıktı.

BEYİN KİMYASI DEĞİŞİYOR

Araştırmaya göre, aşk, beyinde güven, inanç, haz duyma ve ödüllendirme fonksiyonlarını etkinleştiriyor. Aşık olanlarda oksitosin ve vazopressin maddeleri fazla salgılanıyor ve bu da karşıdaki kişiye olan bağlılığı artırıyor. Tek eşli kadın ya da erkeklerde daha çok oksitoksin salgılanıyor. Aşıkken depomin ve norepinefrin artıyor. Depomin motivasyon artışına, mutluluk, heyecan, uykusuzluk, kalp çarpıntısı ve nefes darlığına neden oluyor. Norepinefrin de heyecan ve enerji düzeyini artırırken, uyku ve iştahı kaçırıyor.

http://healthonline.blogcu.com/ask-nedir-bilimsel-aciklamasi/7141979

.

Bende bunu diyorum sana,

Biyolojik olaylardır bunlar.

Yani onu sevdim diye bir durum söz konusu değil ki.

Sen kendini seviyorsun.

Karşındaki insana baktığında serotoninin üretiyorsan aşığım diyorsun.

Üretmiyorsan değilim diyorsun.

Burada serotini yapay bir madde olarak vucudda eroinle salgılatsan buda beyin kimyanı değiştirir ve belli bi süre kullandıktan sonra kullanma ihtiyacı duyarsın.

"Aşk tutkudur..Aşk mücadeledir..Aşk hayatta kendinden önce başkasını düşünmektir..Aşk öyle bir duygudur ki uykuyu ,yemeyi içmeyi unutturur insana..sayın nihilist..

Ve Aşkta mantık olmaz.."

Diye birşey yok sayın okuyucu.

Aşık oldum yemem içmem falan.

İşte ben bu kıza aşık oldum başkasına olmam falan..

Bu metafiziksel üst kurum yapmak olur.

Bir insan birden çok kişiyede aşık olabilir.

Çünkü birden çok kişiye baktıgında vucudunda aynı hormon üretiliyordur.

Aşk öyle kanun kural kitabı olan birşey değildir sayın okuyucu.

Yani burada tartışma noktamız bu ayı diye tarif ettigin adam aşık olabilir mi?

Evet olabilir.

Kadına baktıgında mutluluk hormonu üretiyor.

Ama gitmesine izin verir mi?

Verdi valla.

Aşık maşık , kendisinde uyanan hislerin peşinden koşmuyor.

Adam loser , sadece izliyor.

Buda böyle bi arkadaşımız.

Dışlamayalım sevelim sayalım :)