Jump to content

Kürt Kimliği

Lux e Tenebris

Recommended Posts

Almanlar'in Turkler'i nasil gordugunu ozetleyen bir klip. Bakalim ne kadar hosumuza gidecek bunlar

http://www.youtube.com/watch?v=EmdV_0cRLQc&feature=player_embedded

Benim bildiğim anladığım şu: müslüman Türk milleti çok zekidir.

Eğer sunni ise mezhep bu zekayı 100 ile çarpacaksın. Bir de liberallik varsa her türlü durumda müslüman olmasa bile bunu 10000 ile çarpacaksın.

Yani sonuç itibari ile en zeki olanlar sunni liberal müslüman Türkler!

Almanlar'in Turkler'i nasil gordugunu ozetleyen bir klip. Bakalim ne kadar hosumuza gidecek bunlar

Bunu Hollandalı ya da Belçikalı biri hazırlamış. Görüntülerin bazıları da epey güncel, şu amca yeni sayılır:

http://www.youtube.com/watch?v=EnQa7NhXLZA

:D

Şaka bir yana, Wilders'e oy veren tipler falan Türkleri böyle görüyorlardır herhalde. Bizde Kürtlere böyle bakanların yüzdesi daha fazla gibi tabii.

Medleri filan Kürt devleti yaptın.Eyyubileri Kürt devleti yaptın.Ne perhiz ne lahana turşusu.Uçmayın iyice.

Kürt tarihiyle ilgili kitab okudun mu ya da bunları perhiz turşu olsun diye mi söylüyorsun.

Bana sorarsan cümlenden edindiğim havaya bakılırsa Kürt tarihiyle ilgili herhangi bir kitaba elin dahi değmemiş.

http://www.youtube.com/watch?v=EmdV_0cRLQc&feature=player_embedded

Jadi her konuda sallayip zirvalama sampiyonu olacaksin.

Bilmedigin anlamadigin bir dilde olan sarki hakkinda dahi salliyorsun.

Almanca'nin "A" sindan anlamadigin ama anliyormusun gibi yapmaya calistigin da ortaya cikti...

Sarki Hollandaca ve Türkler hakkinda saka yollu gönderilme yapilmakta ama Türk Kürt ayirt etmezler.

E pes artik...

Kürt tarihiyle ilgili kitab okudun mu ya da bunları perhiz turşu olsun diye mi söylüyorsun.

Bana sorarsan cümlenden edindiğim havaya bakılırsa Kürt tarihiyle ilgili herhangi bir kitaba elin dahi değmemiş.

Yahu neyin mücadelesini veriyorsun?

Medler Kürt devleti diyorsun.Kürtlerin bu devletler bünyesinde olması bunları Kürt devleti mi yapıyor?Ne saçmalıyorsun sen?

Sanane benim okuduğum kitaptan ya da kitaplardan.

Ismail Besikci nin tüm kitaplari,yabanci degil sizden ama bizden :)

İsmail Beşikçi, Medlerin Kürt devleti olduğunu mu söylemiş?

Hiçbir bilimsel tarihçi Med'lerin ya da bir başka devletin Kürt devleti olduğunu söyleyemez.

Çünkü bu konuda ortaya konulabilecek tek bir bilimsel kanıt yoktur.

İsmail Beşikçi de böyle bir iddiada bulunmamıştır.

Söylediği sadece "Kürtlerin ataları Med'ler, Guttilerdir" ifadesidir ki bu bile bir iddiadır.

Doğrusu Kürtlerin atalarının Med'lere, Gutti'lere dayandığı olasılığıdır.

O toplumlardan gelmiş olma olasılığı ayrı, o devlete sahip olmak ayrı konudur.

Kaldı ki günümüz İranlılarının atalarının Med'ler olduğu görüşü daha güçlü bir iddiadır.

Buna karşın tarihte bir Kürt devletinin olmadığı söylenemez. Ama tarihi yeterince bilememekteyiz.

Bilinmeyen tarihten Kürt devletleri uydurmak, Türk milliyetçilerinin Kızılderililerin, Sümerlerin, Etrüsklerin Türk olduğu iddialarından daha temelsiz Kürt milliyetçiliği safsatalarındandır.

Kaldı ki günümüz İranlılarının atalarının Med'ler olduğu görüşü daha güçlü bir iddiadır.

İran'da hem Medler hem de Persler bulunur; ama Persler tarafından Medler büyük bir kıyıma uğrarlar ve bir daha toparlanamazlar.

İranlıların ataları hem Medler hem Perslerdir.

Kürtler de Mu kıtasından gelmediklerine göre Med olma ihtimalleri kuvvetle muhtemeldir.

Yani niye Med olma ihtimallerine bu kadar karşı çıkılıyor anlamıyorum.

Antik Yunan değil bu adamlar, Medler bir bok değil.

Vallahi bak.

Dünya Türk olsun, Medleri Kürtlere verin ona da razıyız :lol:

Gecen bir video izledim, Yunanlilar hazirlamis, aslinda Turk diye bir irk yok, mogol, Pers ve Arap karisimi onlar der gibi boyle bir icerikte ama bir turlu bulamiyorum. Bulsam direkt koyacam suraya

Türk diye bir ırk zaten yok ki.

Orta Asya bozkırlarında çelik çomak oynarken tark, turk diye sesler çıkarıyorlarmış.

Ordan isimleri Türk kalmış.

Gecen bir video izledim, Yunanlilar hazirlamis, aslinda Turk diye bir irk yok, mogol, Pers ve Arap karisimi onlar der gibi boyle bir icerikte ama bir turlu bulamiyorum. Bulsam direkt koyacam suraya

ırk hakkında biraz daha bilgi sahibi olmalısın .

http://www.turkcebilgi.com/%C4%B1rk/ansiklopedi

http://tr.wikipedia.org/wiki/Irk_(biyoloji)

Irk başkadır millet başka . Türk ırkı diye de bir şey yok , pers ırkı diye de moğol ırkı diye de .

İran'da hem Medler hem de Persler bulunur; ama Persler tarafından Medler büyük bir kıyıma uğrarlar ve bir daha toparlanamazlar.

İranlıların ataları hem Medler hem Perslerdir.

Kürtler de Mu kıtasından gelmediklerine göre Med olma ihtimalleri kuvvetle muhtemeldir.

Yani niye Med olma ihtimallerine bu kadar karşı çıkılıyor anlamıyorum.

Antik Yunan değil bu adamlar, Medler bir bok değil.

Vallahi bak.

Dünya Türk olsun, Medleri Kürtlere verin ona da razıyız :lol:

Bu ihtimali ben de belirttim.

Ama atalarının Med'lere dayanması ihtimalinin ayrı, Kürtlerin Med devleti kurdukları apayrı bir konu.

Gerçi devlet kurmuş ya da kurmamış olmalarının da bir önemi yok ama Kürt milliyetçileri sanki Türk milliyetçilerinden aşağı kalmamak için tarih yaratmaya çalışıyor.

Türklük ırk adı değildir tabi.

Bir kültür birliğinin adıdır ve bu birlik içinde dili-dini farklı çeşitli uluslar, halklar yer almıştır.

TC de böyle birlik felsefesiyle kuruldu ama ne var ki pantürkçüler çizgiden saptırdılar.

Moğol-Pers-Arap karışımı iddiası bir zırvadan başka birşey değil.

Bu ihtimali ben de belirttim.

Ama atalarının Med'lere dayanması ihtimalinin ayrı, Kürtlerin Med devleti kurdukları apayrı bir konu.

Gerçi devlet kurmuş ya da kurmamış olmalarının da bir önemi yok ama Kürt milliyetçileri sanki Türk milliyetçilerinden aşağı kalmamak için tarih yaratmaya çalışıyor.

Yahu öyle bir ihtimal varsa o devleti kurmuş olma ihtimalleri de vardır.

Sen ona uçuk bir iddia diyorsun.

Neden uçuk olsun?

Kurmuş olabilirler de olmayabilirler de.

Ama bu iddia uçuk diye nitelendirilemez.