Jump to content

Din Polisi İşbaşında

haci

Recommended Posts

Aslında bu din polisi olayını ciddiye almalıyız.

Bu sadece bir başlangıçtır. Arkası mutlaka gelecektir.

Ateistforum'da yazanların IP'lerini saklıyoruz. Ekşi Sözlük gibi forumlarda da saklanmalarında yarar vardır.

Dış kökenli forumlarda yazan Türklerin bile başı derde girebilir.

Devlet onların peşine düşerek İslam hakkında neden kötü yazdıklarını soruşturmaya başlayabilir.

Bu konuda yasalar çıkarabilirler ki yeni çıkarılan yasalar vardır.

Aslında bu din polisi olayını ciddiye almalıyız.

Bu sadece bir başlangıçtır. Arkası mutlaka gelecektir.

Ateistforum'da yazanların IP'lerini saklıyoruz. Ekşi Sözlük gibi forumlarda da saklanmalarında yarar vardır.

Dış kökenli forumlarda yazan Türklerin bile başı derde girebilir.

Devlet onların peşine düşerek İslam hakkında neden kötü yazdıklarını soruşturmaya başlayabilir.

Bu konuda yasalar çıkarabilirler ki yeni çıkarılan yasalar vardır.

Sorun sizin IP leri saklayıp saklamamanızda değil ki, polis sizden isterse vermek durumunda kalabilirsiniz, sorun TR de ve dünya da müslümanların çoğunlukla batılı anlamda demokrasiyi öğrenmemiş olmasındandır. Family guy, southpark gibi diziler de ya da başka amerikan sit-com ya da filmlerinde isa ile ilgili her türlü eleştirel içerik mevcuttur ve bu filmler amerikada ve türkiyeninde içinde olduğu bir çok ülkede izleniyor. Yavaş yavaş muhammede de başladılar, alıştıra alıştıra olacak gibi, müslümanlar kafalarını her ne kadar kuma soksa da modern dünyadaki din algısı ortadadır.

Ha küfür başka eleştiri, başka diyenler içinse muhammede küfrolsun... ;)

ADNAN HOCA İSTİYOR, SİLİVRİ MAHKEMELERİ KAPATIYOR

Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar’ın Ekşi Sözlük yazarlarının ifadesini aldırtması ilk vukuatı değil. Adnan Hoca’nın internet sitesi yasaklatma kararları yıllardır sansür halini almıştı. Kendisiyle ilgili en ufak bir eleştiri ya da yorumda harekete geçen Adnan Oktar, bugüne dek sanal alemin en popüler sitelerinden Google.Groups, Ekşisözlük, Süperpoligon, Antoloji.com, Gazete Vatan, Richard Dawkins ve yazar Turan Dursun’la ilgili internet sitelerine erişimin engellenmesi kararını aldırtmıştı. Oktar’ın özellikle Silivri Asliye Hukuk mahkemelerinden kolaylıkla ihtiyati tedbir kararı çıkartması ‘Adnan Hoca istiyor Silivri kapatıyor’ başlıklı haberlere konu olmuştu. Oktar bugüne kadar kendisiyle ilgili haber, forum ve okur yorumları nedeniyle sayısı 70’i bulan internet sitesine engelleme kararı çıkarttırdı. Bu kararlardan çoğu Gebze ve Silivri mahkemelerinden çıktı.

Birgün.net

Marifet polisin değil, motorcunun. :D

Harun Yahya savcılık yoluyla yazarların IPlerini istiyor.

Sebep ne biliyor musunuz ?

"Hz Muhammed' e Muhammed denilmesi" :)

Zaten bu olayın ardından ekşi sözlük birbirine girdi...

Ardından da Ekşi Sözlük'ün avukatı şu açıklamayı yaptı: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=24153363

Yani Hacı, Ekşi polisler istedi diye vermedi IP'leri savcılık kararı olduğu için verildi.

Bunu önlemenin bir yolu var mı bilmiyorum?..

Mesela sunucular ABD'de olsa ABD hukuk'u geçerli olacak fakat böyle olunca yazarlar anonim mi kalacak bilemiyorum.

Forum veya site Türkiye'de kayıtlı ise TC yasalarına tabi..

O yasalar ne derse onlar geçerli.

Bize işlemez.

Adnan Oktar'ın avukatı bozuk bir İngilizce yazı ile bizim ABD'de kaydolduğumuz domain'e bizi şikayet etmiş ve adamları bize karşı eylem yapmaya zorlamıştı.

Mantık ve ben adamları tehdit edip susturmuştuk. Çok ağır bir email göndermiştim adamlara. Hemen seslerini kestiler.

Adnan Oktar bizi burada bile rahat bırakmadı.. Ama bize gücü yetmiyordu.

Sevgili Hacı,

Merak ettiğim bir nokta var.

Ateist forum ABD'de kayıtlı olduğu için ABD Hukuku işliyor...

Buraya kadar tamam.

Peki adli merciler uluslararası adli yardım yolunu kullanarak yabancı adli merciler aracılığıyla sizden kullancıların IP bilgilerini isteyemezler mi ? Facebook, Youtube gibi sitelerde bile bu dediğim oldu. Yani Türkiye'de savcılık yoluyla açılan davalarda Youtube gibi ABD'ye bağlı siteler kullanıcılarının IP bilgilerini verdi ve Türkiye'deki yasal sürecin başlatılmasını sağladı. Siz ne yapıyorsunuz da kullanıcıların IP bilgilerini saklayabiliyorsunuz? Kaldı ki TBMM'de de yeni dönemde onaylanacak olan siber suç sözleşmesi ile bu tür bilgilerin talep eden tarafa ulaştırılmasını kolaylaştıracak bir mekanizma da oluşturuluyor.

Bu ekşi sözlük olayında bir şey çıkmaz zaten en fazla gidip ifade verirler o kadar dava bile açılmaz.

Ben internette kimliklerin saklanabileceğine inanmıyorum.

Sevgili Hacı,

Merak ettiğim bir nokta var.

Ateist forum ABD'de kayıtlı olduğu için ABD Hukuku işliyor...

Buraya kadar tamam.

Peki adli merciler uluslararası adli yardım yolunu kullanarak yabancı adli merciler aracılığıyla sizden kullancıların IP bilgilerini isteyemezler mi ? Facebook, Youtube gibi sitelerde bile bu dediğim oldu. Yani Türkiye'de savcılık yoluyla açılan davalarda Youtube gibi ABD'ye bağlı siteler kullanıcılarının IP bilgilerini verdi ve Türkiye'deki yasal sürecin başlatılmasını sağladı. Siz ne yapıyorsunuz da kullanıcıların IP bilgilerini saklayabiliyorsunuz? Kaldı ki TBMM'de de yeni dönemde onaylanacak olan siber suç sözleşmesi ile bu tür bilgilerin talep eden tarafa ulaştırılmasını kolaylaştıracak bir mekanizma da oluşturuluyor.

Bu ekşi sözlük olayında bir şey çıkmaz zaten en fazla gidip ifade verirler o kadar dava bile açılmaz.

Ben internette kimliklerin saklanabileceğine inanmıyorum.

Eğer ortada bir suç varsa istenebilir.

Ama bu suç her iki ülkenin de üzerinde anlaştığı bir suç olursa bu mümkündür.

Cinayet, hırsızlık, sahtekarlık gibi..

TC neden kimlik soruşturması yaptığını ABD'ye açıklamalıdır.

Eğer bu inanç ve düşünce suçu ise, ABD bizi IP'leri ifşa etmeye zorlayamaz.

Burada önemli olan ABD yasalarının çiğnenmiş olmasıdır. Çünkü site ABD'dedir.

ABD'de suç olmayan bir davranış, Suudi Arabistan'da idam cezası ile yargılanma nedenidir.

ABD kaynaklı bir forumda, bir Türk vatandaşı bile olsa, Muhammed'e küfreden birisinin bilgisini ABD araştırmaz ve vermez.

Efendim hamama giren terler derler, nerede yada nasıl olursa olsun din hakkında vede egemenlerin çıkarlarına dokunacak şekilde kim ne söylerse söylesin faşizm baskı ve zülümle orada olup susturmaya çalışmıştır. Din polisi ile yeni tanışan arkadaşlara günaydım diyerek esas konuya geçeyim, faşizm sıradan insanın dünyasına dayanmaya başladığı içindir bu telaş, faşist dünya görüşü daha düne kadar sol olarak adlandırılan bir aldatmacanın içinde bizlere din baskısı olarak döndüğü içindir bu kadar panik ve hayal kırıklığı.

Allahsız bir komünist olarak bu telaşı gereksiz görmekteyim, şahsen beni bulmak isteyenin evime uzaklığı takribi dakikalarla sınırlıyken, sesini duyurmanın tek yolunun internet olduğu aşıkarken, korkunun ecele faydası yokken bu telaşı gereksiz görmekteyim,unutmayalım hamama giren terler...

Sen AKP'yi ve Tayyip'i savunmuyor musun?

Bu olanlar da senin savunduğun zihniyetin ürünü.

Bu arıza ilgisizlikten canı sıkılan bir meczup.

Tutar AKp'yi savunur, sonra tutar terörü savunur, tutar ahlaksızlığı savunur, ensesti savunur vs.

Yani insanlara muhalefet cephesi açarak üzerine ilgi çekmeyi seviyor.

Bir nevi rahatsızlık.

Fikirlerini ciddiye almamanı öneririm.

Bilerek, inat olsun diye karşı taraf oluyor tartışmalarda.

İşte böyleee,

Bir sitede rastlamıştım,adamı özel olarak kızdırıyorlar,oda kızdıranların anasına,avradına şusuna busuna basıyordu kalayı.Eski alternatif forumda islamcılardan,ülkücülerden çok kalaycı vardı.

Bunlar kalaylayınca,karşıdanda kalay geliyordu halıyla.

Zamanla dinlerindeki yanlışları artıh kendileride ohuya ohuya öğrenince,kimi ateist oldu ,kimi uscu dinder olunca küfürler bayağı azaldı.

Allaha,Mehemmede,dine düz gidenlerde var.

Ama bu tip küfürleri dıncı olmayanlardan daha ziyede gençler yapmakdadır.

Eskiden bolda TEHDİT vardı.

Asacagız

Kesecegiz

Öldürecegiz deye.

Din gonusunda gerçekleri duymah istemezlerdı.

Yalan

Yanlış deye.

Ama,artıh yazıla yazıla ögrendilerki,dinlerinde çoh yamuh yanlarının olduğunu.

Örneyin:evde ölüyür olan biri var.

Alıyor duvardan kuranı,rast gele bir sureden başlıyor okumaya.

Biz Türkcesini ohuyalım.

Ya Mehemmet, başlıh paralarını verip aldıhların avratlarından gayrı

Dayının gızını

Halanın gızını

Teyzenin gızın

Amcanın gızını

Senin canının çektiklerini

Seni canları çekenleri sana halal gıldıh.

Ayatının ölüyür olan bir ınsana ohumanın saçmalıgını düşünebiliyürmüsünüz?

Artıh bu saçmalıhları dincilerde görebildikleri oranda,dinleri yerenlere karşı eskisi kadar tepki vermiyürler.

Yeni,ehlileştiler oldukça.

Tolonbeg

selam sevgili hacı...

tespitinizle ilgili olarak size katılıyorum...

ekşi sözlüğe destek vermek adına gerek ntvmsnbc'de ( http://www.ntvmsnbc.com/id/25225280) gerekse facebook ateist felsefe sayfasında gerekse kendi sayfamda paylaşım yaparak yayımladığım iletimlerim silindi...

defaat ile aynı iletiye asmama rağmen iletim sansürlendi onaya alınmadı...

oysa ben bu iletimde hakarete maruz kaldığı iddia edilen dinin kendisine inanmayan diğer inançlı veya inansız kesimleri hedef alan ve hali hazırda defaat ile ikrar olunan aşağılayıcı bölücü şiddet içerikli küfürlü ayetlerini aktarmıştım...

yetkili cumhuriyet savcılığını! halkı(diğer inançlıları ve inançsızları) aşağılayan açıkça küfür eden müslüman kesimi diğer inançlılara ve inançsızlara karşı ayrıştırma ve şiddet kullanması yönünde tahrik eden din/ayet ifadeleri soruşturmaya alması yönünde göreve davet etmiştim...

defaat ile sansürlenen iletimin örneği aşağıdadır.

Selam...bir dinin kişiliğine hakaret ettiği iddia edilen kişiler ilgili polis birimleri tarafından sorguya alınmış...peki dinin hakaret ettiği kişilerin haklarını kim koruyacak?

Bakınız aşağıda sizlere aktaracağım ayetler(hakaretler) kur'an isimli kitaptan alınmadır!...

sadece kendisine inanmadığımız için allah adını kullanan soyut bir kişilik' bizlere hayvan/köpek/domuz/merkep/maymun/pislik gibi ağır hakaretlerde bulunmakta ve bu hakaretler inananlar tarafından defaat ile okunmakta umumi olarak ikrar edilmektedir...

Hemen her vakit namazda 3 aylarda ve özellikle ramazan ayında HATİM adı altında milyonlarca defa bizlere aşağılama küçük düşürme toplumdan soyutlama gibi ifadeler ile hakaret edilmekte bizleri rencide eden hakaretler müslümanlar tarafından defaat ile ikrar edilmekte ve bu hakaretler gelecek nesillere öğretilmektedir!

Kur'anda yazılan bölücü/aşağılayıcı/küçük düşürücü ve net küfürlere dur diyecek evrensel insan hakları bağlamında karşı çıkacak bir makam yokmu?

Ben bu bağlamda bizlere defaat ile hakaret eden ve bölücü ifadeleri ile inançlı kesimi bizlere karşı kışkırtan kur'an hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.

Cumhuriyet savcılığına suç duyurumdur!

Kur'an isimli kitaptan alıntıladığım ve aşağıya eklediğim sure/ayetler kişilik haklarımı rencide edici ifade hakaret aşağılama ve galiz küfürler ihtiva etmekle beraber ilgili kitap/ayetlerde toplumları bölen müslümanları diğer inançlılara veya inançsızlara karşı ayrıştırmaya ve şiddet kullanmaya teşvik eden ifadeler bulunmaktadır!

bu bağlamda gereğinini yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

ek:1

ihbara konu olan ilgili sure ve aet numaraları

Bakara:65/142/171 araf:176/179 cum'a:5 tevbe:28 maide: furkan:44 maide:60 müdessir:50/51 muhammed:12 kalem.10/14/15

saygılarımla...

O kadar çok şey söylemek istiyorum ki.

Kendi ahlaklarına sahip olamayanlar milletin dinini ahlakını sorguluyorlar bizim saf halkımızda birgün o sorgunun kendilerine kadar ulaşacagını hesaplamdan bunu iyi birşey zannedip oy veriyor.

Aslında hakediyoruz galiba AKP zihniyetini biz.

Bir zamanlarda bende bu partiye oy vermek gibi bir gaflete girmiştim.

Kazandıkları herşey boğazlarına dursun şeffaflık getirecegiz dediler sansür getirdiler.

Nedense PKK istediği gibi konuşuyor bizler konuşamıyoruz.

Din polisliğini bilemeyeceğim de, Türkiye'de Emniyet'in Ahlak masası altında birimi AKP'den çoook yıllar önce vardı.Ve dini değerlere saygı ve onlara hakareti engelleyen yasalar kanunlar AKP'den önce konulmuştu Anayasaya.

Her sorunun kaynağında AKP var algısını bir kenara koyup nasıl özgür ve dini dayatmalardan uzak bir anayasa yaparız ona kafa yoralım.

"Lütfen her şeyde birilerini suçlamayın....

Bakın şimdi Yargı reformuna...

Ne kadar demokrat bir yargı oldu, EVET oyu verenler sayesinde.

Yargı ne kadar demokrat oldu...

Bunları görün artık...

Bakın bu ülkenin 'liberalleri" var.

Onları da suçlamayın ama...

Yargı reformu ne kadar demokratik oldu. Tüm partilerin görüşleri alındı. Bunları görmüyor musunuz?

Herhalde görmüyorsunuz.

O halde lütfen görün. Lütfen görün artık...

Anayasayı da aynı şekilde demokratik yapacağız.

Yargı da olan reform gibi....

Lütfen artık 'liberalleri' suçlamayın....

Anayasaya bakalım. Yargıya baktığımız gibi. Demokratik yargı gibi demokratik Anayasa olsun.

Gelin yetmez ama Evet diyelim hep birlikte."

:)

Saygideger GZY;

Allahsız bir komünist -GZY-

Yoksa sende "Allah'li Sosyalist, komunist"ler oldugunu dusunenlerden misin?:rolleyes:

Saygilarimla;

evrensel-insan

Sevgili üstadım elbette seninde bildiğin gibi bu coğrafyada Komünist=Allahsız olarak propaganda edildiği için son yüzyıl boyunca ve günümüz neo liberal sistemi savunanların kökenin komünizmle mücadele derneklerine dayandığı içindirki bir edebi lafızla konuya şaka ile yaklaştım. Yoksa pratik yaşamımda Allahlı komünist/Sosyalistler de olduğunu bilmekteyim.Burada ironiyi oluşturan benim gibi kişilerin zaten toplumun din polisi tarafından (mahalle baskısı vb.) her daim zaptu rapt ve yaptırım altında olduğunu göz ardı eden bir kendisini solcu sanan kitlenin olmasıdır. Günlerce işkence altında tutulup zorla ayet yada ''Türk tarihi'' adı altında bir takım ezberleri söylemesi dayattırılan, çırpınırdı karadenizi söyleyemeni ekstra falakaya yatıran bir polisin varlığından haberdar birisi olarak hamama yeni gelenleri terleme sıkıntısı konusunda nacizane uyarmak istedim sadece...

Saygideger GZY;

20.yuzyildan itibaren butun kavramlar birbiri ile icice ve iliskiye girdi.

Biliyorsun, 17. Yuzyilda bir gorunur musluman gizli yahudi Sebatay Sevi vardi ve sonunda Osmanlilar tarafindan Selanik'e suruldu.

Ben diyorum ki, Turkiye'de Ateist gorunur, neo-liberalleri "gizli muslumanliktan" kurtarip,, bugunden sonra AKP, F Gulen cemaati ve surekasi olarak birlestirip, "dindar ateistler" diye aciga cikarsak fena mi olur, ne dersin?

Idealist ateistlere, bir de dindar ateistleri eklemis olur, boylece ateizmin "gelismesine" de katkida bulunmus oluruz.B)

Kendi kendine bir sey yetistiremeyen, Turkiye aydinina da, bati kuyrukculugu sonucu, ancak bu yakisir; zaten.

Ey amerikan idealizmi, emperyaslist zihniyet, soros ideolojisi ve evengalist orgutlenme; sen nelere kadirsin.:angry:

Saygilarimla;

evrensel-insan