Jump to content

Nasa astronotu Kutsal kitap bilim ile çelişmiyor

Bruce Wayne

Recommended Posts

https://haber.sat7turk.com/nasa-astronotu-kutsal-kitap-ile-bilim-celismiyor/   Nasa astronotu bile kutsal kitap bilim ile çelişmediğini onaylamış. Üstelik bu adam hristiyan,demek ki! Bilim İncil ve Tevratı onaylıyormuş. En doğru din hristiyanlıktır. İncilde yazdığı gibi, gerçek sizi özgür  kılacak. 

Aslında doğru söylüyorsun. Kesin ifadeli cümleler kurmayım.Fakat ahlak argümanı ve evrenin hassas ayarlı oluşu beni dine itiyor. Yani dinsizliğin ahlak argümanı ve evrenin hassas ayarlı oluşuna doğru düzgün argüman bulamıyorum. Eğer bulursam ve kafama yatarsa hristiyanlıktanda vazgeçerim.

On 02.03.2023 at 19:12, Bruce Wayne yazdı:

https://haber.sat7turk.com/nasa-astronotu-kutsal-kitap-ile-bilim-celismiyor/   Nasa astronotu bile kutsal kitap bilim ile çelişmediğini onaylamış. Üstelik bu adam hristiyan,demek ki! Bilim İncil ve Tevratı onaylıyormuş. En doğru din hristiyanlıktır. İncilde yazdığı gibi, gerçek sizi özgür  kılacak. 

Bilimsel bir onay göremedim. :)

Uluslararası uzay istasyonunda incil ve haç  arasında resmi bulunan Yuri gagarin  ise Kutsal kitaba inanmayan biri. :)

iss013e82952_9394756063_o.jpg

On 03.03.2023 at 09:38, Bruce Wayne yazdı:

Fakat hristiyanlıktan hala vazgeçmiş değilim. 

Sana vazgeç diyen yok ancak bu dinin diĝer dinlerden hiçbir farkı yoktur. İnsanlar tarafından uydurulmuştur. Zaten dinlerin insan ürünü olduklarını idrak edebilsen, tüm dinleri çoktan sepetlerdin ve piyasadaki din zırvalarına inanmayı tamamen bırakırdın.

Sanırım haklısınız. Çünkü hristiyanlıktaki İsa karakteri diğer mitolojik karakterle birbirine çok benzerlik var. En iyisi ben agnostisizm felsefi akımına inanmaya başladım. Ve ahlak göreceli ve nesnel değildir. Ve vicdanı olan insan ister ateist olsun, deist olsun kötülük yapmaz. Evet tüm dinler uydurmadır. Semavi dinlerin kökeni mitolojik hikayelerden esinlenmiştir. Evet doğru tüm dinler insan uydurmasıdır. 

• 9 ay sonra...
On 02.03.2023 at 19:12, Bruce Wayne yazdı:

Bilimin peygamberi yoktur. Bir astronot bir laf söyledi diye mal gibi arkasından gidilmez. İspat ister , deney ister , gözlem ister ,veri ister.

NASA astronotunun annesi Kutsal ruhtan hamile kalırsa çok gülerim ama.