Jump to content

Turan Dursun Hakkında

Sputnik

Recommended Posts

Yazılanları okumadım, çünkü Twitter gibi yerler çöp yıĝınından başka bir şey deĝil

Ölen birisinin arkasından atıp tutmak hiç hoş deĝil. Fehmi İlkay Çeçen muhtemelen koyu bir dindar ve bu iddialarını ispatlayabileceĝini zannetmiyorum.

Ölen kişinin kendisini savunma imkanı hiç yok, bu nedenle Fehmi´nin yaptıĝı çamur at izi kalsın metodu ile aklınca T.D.´yi karalamak istiyor. Bu tip insanlarda terbiye, etik ve ahlak aramak nafile.

3 dakika önce, kavak yazdı:

Ölen birisinin arkasından atıp tutmak hiç hoş deĝil. Fehmi İlkay Çeçen muhtemelen koyu bir dindar ve bu iddialarını ispatlayabileceĝini zannetmiyorum.

Turan Dursun'un kitaplarından örnekler vermiş. Ama öncesini ve sonrasını göstermiyor. Yani çarpıtma olabilir.

5 dakika önce, kavak yazdı:

Yazılanları okumadım,

Senin tercihin. Yalnız, okumadan karalamak istiyor filan demen doğru değil. 

8 dakika önce, kavak yazdı:

Fehmi İlkay Çeçen muhtemelen koyu bir dindar

Bu kişiyi yeni öğrendim. Dindar biri evet ama dindarlığın hangi kolundan bilmiyorum. Tarihselci olabilir. 

30 dakika önce, Sputnik yazdı:

Turan Dursun'un kitaplarından örnekler vermiş. Ama öncesini ve sonrasını göstermiyor. Yani çarpıtma olabilir.

Çarpıtmadır.

Senin tercihin. Yalnız, okumadan karalamak istiyor filan demen doğru değil. 

Twitter çöp yıĝınından ibaret. Karalamak istiyor.

Bu kişiyi yeni öğrendim. Dindar biri evet ama dindarlığın hangi kolundan bilmiyorum. Tarihselci olabilir. 

Hangi kolu olursa olsun farketmez. Kendisini savunamaz birisini bel altından vurmak isteyenler ahlaksızın önde gidenidir benim nazarımda.

4 saat önce, Sputnik yazdı:

Turan Dursun hakkında acayip iddialara denk geldim. 

Bunlar doğru mu acaba? (Bütün yazılanları okuyun.)

Turan Dursun kitaplarını hiç okumadım.

Bu yazılanların doğru olup olmadığını bilmiyorum.

Hangi kitaplarından alıntı yaptığını belirtmemiş.

On 24.10.2022 at 18:25, Deadanddark yazdı:

Yazılanların bir kısmını okudum ,sonra devam edeceğim.

Okuduğum yere kadar gördüğüm tek şey Turan Dursun mizah konusunda iyiymiş.

Tamamını okuyunca tekrar yorum yaparım.

Okumaya devam ediyordum ki tam ortalarında biraz tuhaflasmaya başladı. Tuhaflasan bu kısımlar daha önce Ateist forumdaki Mesnevi ve Kutsal kabak hikayesini getirdi aklıma. O hikayede bayağı tuhaf ve tiksindiriciydi.

Bahsettigim kısımlar Kullateyn isimli kitaptan çekilip alınmış.

Kullateyn anlam olarak içi pislik dolu olmasına rağmen şafi mezhebinde temiz sayılan su kütlesi.

Bu isim bencede çok güzel olmuş. Türkiye'nin doğusuna Kullateyn ve hatta İslam isimli bu dine de Kullateyn diyebilirim.

Ülkenin neredeyse tamamı kullateyne doğru sürüklenmek isteniyor ama çok bekler bu sinsi çakallar. Öyle birşey olmayacak.

İki yüzlüler her haltı yiyecekler ama size gelince haram. Yok artık öyle yağma. Son çırpınışları bunlar din ile sömüren çakalların.

Twitter sayfasındaki çakal kimbilir kimlerin saks...u. 

Cımbızla mastürbasyon yapmış.

Ama iyi de olmuş aslında, bilmiyordum öğrendim. Okunacak bir kitap keşfettim sayesinde.

• 9 ay sonra...

Ben bu yazilanlarin tamamini okumadim ama Turan Dursun'un kendi yazilarini okudum. Adam agir sapik. Yillar gecmis, anlata anlata essegin, kopegin semsert, topuz gibi bilmem ne gibi s.ki vardi, elledim, onlara masturbasyon yapardim gibi seyler soyluyor. Ustelik anlatirken de ya bir olay oldu bitti seklinde degil, olayi detaylandirip ballandira ballandira anlatiyor.

Hepimiz cocukken belirli hatalar yapmisizdir, bazi istenmeyen kufurler etmis, bir takim insanlarin kalbini kirmisizdir da, gidip de hayvanlarin cinsel organlarini elleyip cinsel fanteziler yapmadik. Nedir bu ya! Kimileri de gidiyor bu hayvanlarla cinsel birliktelikler kuruyor. Bunlar normal degil. Tamam insan dedigimiz varlik, biyolojik olarak hayvandir da, bu nedir kardesim ya. 

Hayvanlara lutfen saygi duyalim. Ne onlara kotu davranalim, ne de onlari istismar edelim. Atni sey, insanlar icin de gecerli. Birbirimizi sevelim, yardim edelim. Bunlar nedir ya!

Bir yetiskinin nasil olsa cocuk anlamaz diyerek gidip onu istismar etmesi, onun bedenine saygisizlik yapmasi yanlistir. Kisi ateist olsun, olmasin yanlis yanlistir. Gidip de hayvanlara tecavuz eden de sapiktir. Bu kisi muslumansa yine sapiktir, hristiyansa yine sapiktir, ateistse yine sapiktir. Igrenc bir seydir. Hem hayvanlar icin hem insanlar icin, bunlar yanlistir. 

TD. Islam elestirisi yapmis, hatta hristiyan elestirisi de yapmis. Ben, kitaplarini sahsen okudum. Bazilarini tekrar tekrar okudum. Bu elestiriler farkli bir konu. Ama adam resmen sapiklik yapmis. Hadi cocuktu, gencti yapmis hata dersin. Ama insan hatasini kabul eder, ozur diler, pismanligini yada uzuntusunu dile getirir. 

Ayip, yakistiramadim. 

TD'dan bagmsiz olarak sunu soyleyeyim. Gecen yildi sanirim. Bir adam ayasofyanin acilisina gidiyor, Facebook'tan allahu ekber diyor, ayet paylasiyor, AKP'liyim diyor. Ayni gun gidip komsusunun kopegini caliyor ve tecavuz ederek, olduruyor. Ben, bunu ilk okudugumda cok kotu oldum. Bu durum, maalesef cok utanc verici bir durum. Okumak bile insani insanligindan utandiriyor.

• 4 ay sonra...

Genelde radikal dinciler Turan Dursuna saldırırlar. İyi ama müftü iken çok iyi insandı diyorlardi. Dincilerin probagandalarina itibar etmedim üşenmedim ve bu başlığı okuduktan sonra kulleteyn adlı kitabı okudum.

Hiç de öyle dincilerin  saldirdiklari gibi değil. Adam cocuklugunu tarafsız anlatmış. Ne eksik ne fazla isimler bile gerçek diyor.

Şeriatı pislik ile yıkanarak temizlenmeye çalışan insanlara benzetiyor.

Kulleteyn iki kule demekmiş.

Hocaların ağaların isbirliginde halkı nasıl yolduklarini anlatıyor.

Elbette o igrenclikleri aynen nakletmis. Belge niteliğinde bir kitaptır. İğrenç olan 9 yaşındaki Turan Dursun değil , onun içinde yaşadığı seriattir.

Radikal dinciler bunu söylemeyi iğrençlik sayıyorlar. Hani ünlü bir düşünürün ünlü bir sözü var;

insanoğlu tuhaftır her lafı kaldırmaz. ibne dersin kızar da, bikersin aldırmaz.

Neyzen Tevfik

İşte bu şiir gibidir Turan Dursuna saldıranlar. Yapana değil dile getirene bağırirlar.

• Like 1

• 2 ay sonra...

Turan Dursun, İlhan Arsel ile birlikte Türkiye'de İslam'ın gizlenen gerçeklerini ilk ifşa edenlerden birisiydi. Bilge yolbaşçımız Turan Dursun üstad, eski bir müftü olması sebebiyle dinin ne halt olduğunu iyi biliyordu. Bunun için ömrü boyunca İslamcı teröristlerle her türlü mücadele etti ve asla pes etmedi. Arapça'ya, Kur'an'a ve hadislere çok iyi hakimdi. İslamcı pislikler, Turan Dursun üstadla tartışmaya götleri yemediği için TV önünde tartışma teklifini reddedip 1990'da kalleşçe pusu kurarak öldürdüler adamcağızı. Eskiden yobaz birisiydim, Turan Dursun gibi gerçek aydınların sayesinde dinden çıktım ve bazı konularda aydınlandım. Işıklar içinde uyusun büyük dava, gönül ve fikir adamı Turan Dursun üstad...

• Thanks 1