Jump to content

Doğayı neden koruyalım ve evrimi umursayalım ?

Sprunk

Recommended Posts

Doğa zaten vahşetlerle dolu bir yer orayı koruyarak daha fazla kötü genetikli canlının elenmesine yol açıp daha çok rekabet ve dövüş ortamı yaratmaktan başka bir halta yaramaz. Evrim desek evrimin sonu ne? En akıllı, en süper kaslı,en güçlü,en güzel, en yakışıklı, hep en en en... bunun sonu yok. Ve böyle saçma bir sebebi umursayarak ne elde ederiz? Üstelik insanlar gerçekten iyi şekilde evrimleşelim diye mi düşünüyor yoksa ben zevkimi doruklarıma kadar yaşayayım hedonizmin kölesi olayım gerisini diğer kişiler düşünsün şeklinde bencilce mi düşünüyor? Böyle şeyleri umursamamız ve bunların olağan hale getirilmeye çalışılması kadar saçma bir şey görmedim. İnsan madem hayvanlardan ayrı düşünebilen bir canlı türüyse böyle saçma yasalara uyarak yaşamalarındansa hakikaten adil ve düzgün olan neyse onu yapsın. Çok meraklılarsa böyle tipler ormanda ne halleri varsa görsünler. Bu şehirleşme ve köy yapılanmasında bizim gibi aklını düzgün kullanan, adil kişiler başa geçip gerekirse kanlı bıçaklı bir şekilde toplumu yönlendirmesi gerekir. Ne zaman akıllarını başlarına toplarlar o zaman barış sağlanır.

• Like 1

Evrimi bende umursamıyorum. Doğayı da korumak mantıklı gelmiyor. Çünkü doğa iyileri adaleti korumuyor.

Yani siz bir sistem üretiyorsunuz sağlıklı ve adil paylaşım sunmak istiyorsunuz. Ama doğa sizin soyunuzdan pislikleri üretmeye başlayıp sistemi bozuyor. Yani düşman içeriden doğal yolla oluşuyor.  Çok uzun sürmeden bütün emekleriniz boşa gidiyor.

İnsanların nasıl üreteceğini doğa belirliyor ve hep bozgunculuk tarafına ağırlık veriyor.

On 23.08.2022 at 00:58, Kafir İmam yazdı:

Evrimi bende umursamıyorum. Doğayı da korumak mantıklı gelmiyor. Çünkü doğa iyileri adaleti korumuyor.

Yani siz bir sistem üretiyorsunuz sağlıklı ve adil paylaşım sunmak istiyorsunuz. Ama doğa sizin soyunuzdan pislikleri üretmeye başlayıp sistemi bozuyor. Yani düşman içeriden doğal yolla oluşuyor.  Çok uzun sürmeden bütün emekleriniz boşa gidiyor.

İnsanların nasıl üreteceğini doğa belirliyor ve hep bozgunculuk tarafına ağırlık veriyor.

Hiçbir canlı doĝanın umrunda deĝil, yani ondan adalet beklemek çocukça olur. Doĝanın herhangi bir amacı/hedefi falan da yoktur.:D

Artı; doĝada en güçlü veya en yakışıklı olan deĝil bilakis doĝaya en iyi adapte olan, ona en iyi uyum saĝlayan canlılar uzun vadede avantajlı durumda.

18 saat önce, kavak yazdı:

Hiçbir canlı doĝanın umrunda deĝil, yani ondan adalet beklemek çocukça olur. Doĝanın herhangi bir amacı/hedefi falan da yoktur.:D

Artı; doĝada en güçlü veya en yakışıklı olan deĝil bilakis doĝaya en iyi adapte olan, ona en iyi uyum saĝlayan canlılar uzun vadede avantajlı durumda.

En güçlü ve en yakışıklı olan zaten günümüz dünyasında en adapte olanlar

25 dakika önce, kavak yazdı:

Deĝil, çünkü her güçlü olan uyum saĝlayabilecek diye bir şey yok.

Erkekler güçlü olduğu için adapte oldu, güç onları adapte etmedi, adepte olabildikleri için güçlü oldular ve uyum sağladılar.

Cinsel seçilimde de bu böyle, kadın, güçlü olan ve güçlü gözüken erkeklerin kanatları altına girdi ki doğada hayatta kalabilsin, ölmesin.

Evrim hakkında hiçbir bilgin yok, yılların kavağı ben seni Hacının vefatından önce de görüyordum aynı tas aynı hamam.

Sığsın sen sığ kal..

2 dakika önce, Sprunk yazdı:

Erkekler güçlü olduğu için adapte oldu, güç onları adapte etmedi, adepte olabildikleri için güçlü oldular ve uyum sağladılar.

Cinsel seçilimde de bu böyle, kadın, güçlü olan ve güçlü gözüken erkeklerin kanatları altına girdi ki doğada hayatta kalabilsin, ölmesin.

Evrim hakkında hiçbir bilgin yok, yılların kavağı ben seni Hacının vefatından önce de görüyordum aynı tas aynı hamam.

Sığsın sen sığ kal..

Saçmalamanın bir sınırı elbette yok. Aferin senin bu kafayla bir ipe sap olacaĝını zannetmiyorum.

Şu an, kavak yazdı:

Saçmalamanın bir sınırı elbette yok. Aferin senin bu kafayla bir ipe sap olacaĝını zannetmiyorum.

Sen ipe sap olmaya bile çalışmıyorsun. Ezbere konuşuyor ona buna atıp tutuyorsun, cahil olduğun üslubundan belli zaten.

Küfür olarak demiyorum tabi, küfrü herkes eder, senin karşı tarafla tartışabilecek bir yapın yok, işin gücün küçümsemek, yakmak, yıkmak ve bozmak.

Bence forumda birbirimizi görmezden gelelim.

Bunu ben istemezdim, lakin sen istiyorsun.

Şu an, Sprunk yazdı:

Sen ipe sap olmaya bile çalışmıyorsun. Ezbere konuşuyor ona buna atıp tutuyorsun, cahil olduğun üslubundan belli zaten.

Küfür olarak demiyorum tabi, küfrü herkes eder, senin karşı tarafla tartışabilecek bir yapın yok, işin gücün küçümsemek, yakmak, yıkmak ve bozmak.

Bence forumda birbirimizi görmezden gelelim.

Bunu ben istemezdim, lakin sen istiyorsun.

Sen şimdi son sözü mü söylemek istiyorsun?

Tamam.

Hadi yaz; yanıt vermeyeceĝim bundan sonra. Umarım rahatlarsın.