Jump to content

Tapınaklar Manevi Tuvaletlerdir

somebody

Recommended Posts

Tapınaklar da tıpkı umumi helalar gibi insanların manevi pisliklerini boşalttıkları yerlerdir. Her türlü pisliği yapan insanlar orada pisliklerini boşaltıp yeniden pislik üretmek için topluma dağılırlar.

Tıpkı hela kültürümüz gibi. Yediğimiz yiyeceklerin atıklarını helaya aktarıp rahatladıktan sonra çıkıp yine yemek yiyip dışkı üretmeye devam ediyoruz. Ve bu mahrem bir konu tıpkı camiler gibi.

Ne güzel işte; içimizde biriktirmekten iyidir. @Kafir İmam, sende bilhassa dini şeylerin takıntı haline geldiĝini gözlemliyorum. Bizler duygusuz ve hatasız robotlar deĝiliz. İnanç, dinsel merasimler ve ritüeller insanlık tarihi kadar eskidir. Demek ki onsuz yapamıyoruz, en azından insanların çoĝunluĝu için bu böyle. Orta Doĝu kökenli dinlerin bulaşmadıĝı yerlerde bile insanlar bir şeylere inanıyor. Mesela Kuzey Yarımküre´de yaşayan İnuitler ile Avusturalya´da yaşayan Aborjinlerin bile kendilerine göre inançları ve ibadetleri var.

Belki bir gün dinlere, camilere, kliselere ihtiyaç kalmayacak ancak dinler yok olduĝunda insanların daha düzgün olacaĝını zannetmiyorum, çünkü bencilliĝin, kıskançlıĝın veya sahtekârlıĝın dinlerle veya inançlarla hiç alakası yok. Bu duygular/özellikler her vardı içimizde.

Bir şey demedim ki , tuvalet kadar gerekli ihtiyaç işte bunlar. Ama camiye gitmeyen veya tapınağa gitmeyen iyi  insanlar da var.

Sorun dindarların kötülük yapmasıdır. Yani heryere tuvaletini yapan bir insan gibiler

Hani sokakları sidik kokan Kadıköy taksim gibi yerler var ya. İşte cami mescit bol olan yerler de öyle.

Kötülüğün kaynağı menfaattir. Menfaatin çok olduğu yer de siyasettir. Siyasete malzeme yapılmış herşeye düşman olurum ben. Çünkü din millet vatan diyerek sorgulanması engelleniyor.

Türkiye devleti mi ?  İslam dini mi? Atatürkçülük mü ? Kürtçülük mü?

Sorgulanmasına izin yoksa hepsinin dibine kibrit suyu dökülmeli.

Tapınak derken hepsini kastediyorum . Alevi , Sünni tapınakları da dahil buna.

Bende takıntı yok. Sen asıl dinlerin kendine bak @kavakasıl takıntı dinlerin içerisinde var. Hayatın her alanına bu kadar karışabilen başka ne var ki?

Yani özetle takıntısı olan bizler değiliz dinlerin kendisidir.

Dinler düşünce özgürlüğünü de aşmış ve hayal kurma özgürlüğünü bile elinden alıyor. Dinler toplumları terörize ediyor. Dinler mensuplarına üye toplaması için baskı kuruyor. Dinler kendi gibi görünmeyen herkese karşı şiddeti meşru kılıyor.

Dinler aptalları kullanarak terör faaliyetleri düzenliyor. Cinayeti meşru kılıyor.

Takıntı mı? Yok yav ne takıntısı..

İçeri girerken sağ ayakla dışarı sol ayakla

Yatarken sağa dön besmele çek

Kalkarken sağdan kalk besmele çek

Suyu oturarak iç sağ elle besmele çek

Hela gir sol ile , kıçını sol ile temizle , çıkarken yine besmele çek sağ ayakla çık

Eve gir selam ver

Evden çık dua oku

Sokakta birini gör selam ver .

Beş kere namaza git kırk kere eğil kalk.

Sakal bırak

Eteğini uzun tut

Başını şöyle bağla

Kıyafetini şu markadan giy

Elbiseyi şu şekilde topla

Şu kumaşdan yapılan elbise günah

Şu renk giymek sünnet

Bu renk çarşaf günah

Parfüm sıkma

Kahkaha ile gülme

Ebenin a...ı

• Haha 1