Jump to content

Üfürükçülere Ne Kadar Güvenilir?

somebody

Recommended Posts

Genelde dini savunanların en çok tutunduğu argüman olarak karşımıza çıkıyor. Yakın tanıdıklar arasında da bir kaç tane böyle var. Psikolojik yada fiziksel  bir rahatsızlık yaşayanlar iyileştiğini söylüyor.

Cevap olarak bununla ilgili bir istatistik var mı diyorum onu kimse bilmiyor. Bu hocaya kaç kişi gitmiş de ne kadarı iyileşmiş kimse bilmiyor. Hatta bazıları iyileşeceği tarihi bile verdiğini söylüyor. Şu zamanda geçecek demiş ve geçmiş falan filan diyorlar.

Tabiki aynı zamanda tıbbi yardım da almışlar.  Ama sonucunu hocaya bağlamışlar.insanın bilinmeyen şeylere olan iligisi biraz da kolaycılığa kaçmasıyla alakalı galiba.

Tedavi için gidenlere cinlerle görüşüp cevap verenler bile varmış.

Bu konularla ilgili tezgah yapanları da duydum. Örneğin önce bir madde verip hasta ediyorlar sonra da iyileştiriyorlar.

Dün gece başımdan geçen ilginç bir olayı anlatayım. 

Çift kişilik yatakta sola doğru dönüktüm. Yatalı 1-2 saat anca olmuştu uyumaya çalışıyordum. Tabi evde tek başımayım, babamın gelmesini bekliyorum... Tam uyuyacakken pışşt pışşt benzeri şekilde seslenen hafiften kısık ve garip bir sesin geldiğini duydum. Sesin ters yönden, kapı yönünden geldiğini fark edince babam geldi sanıp o tarafa döndüm ve simsiyah insan şeklinde bir siluet gördüm. 

Onu görünce korkudan altıma yapacaktım neredeyse. İşin garibi, korkudan buz gibi donup tekrar sol tarafıma döndüm. Yokmuş gibi davrandım. 

Bu olayın tıpkısının aynısını 7 yaşımdayken de yaşadığımı hatırlıyorum. Gördüğüm siluette aynıydı. 

On 20.06.2022 at 12:02, Kafir İmam yazdı:

cinlerle görüşüp cevap verenler bile varmış.

Cinlerle konuştuklarını düşünüyorlar. Konuştuklarını varsaysak, nasıl oluyor da cinlerin her dediklerine inanabiliyorlar? 

Yani bir cin bana 300 yaşımdayım şöyleyim böyleyim dese durup bir düşünürüm abi. 

Birde cinci hocaların cinlerin tesirinde olduğunu söyleyenler de var. 

46 dakika önce, Sputnik yazdı:

Onu görünce korkudan altıma yapacaktım neredeyse. İşin garibi, korkudan buz gibi donup tekrar sol tarafıma döndüm. Yokmuş gibi davrandım. 

Bu olayın tıpkısının aynısını 7 yaşımdayken de yaşadığımı hatırlıyorum. Gördüğüm siluette aynıydı. 

Kaciyorsun. 

Sen kactikca o pesinden geliyor.

Normalde verilmesi gereken tepki bir ciglik, bir haykiris. En yakindaki sert bir esyayi hizla kavrayistir.

Onu tehtit etmelisin. Bir daha gelirse gozlerini ona dik ve sakin ayirma, dislerini goster ve sonra skrm belani, simdi sektir git burdan de.

Uyku arasında görünen ve gerçek zannedilen halusinasyonlardır. Üstün açık kalmıştır, ağır bir yemek yiyip yatmışsındır yada stresli gergin bir halin vardır. Veya kullanıyorsan bir ilacın yan etkisidir. Bütün bunlar karabasan diye adlandırılıyor. Ama gerçek değil.

Bu tür olaylar çok sık tekrarlıyorsa migren veya damar tıkanıklığı gibi bir rahatsızlığın veya sara nöbetleri gibi bir durumun habercisi olabilir.

Ama arada bir herkese olur böyle şeyler

Hergün oluyorsa cinciye değil beyin sinir uzmanına görünmek gerek.