Jump to content

Tesadüf Tesadüf Tesadüf

Aristo

Recommended Posts

Şu anda yaklaşık olarak 8 milyar insan var.
Toplam canlı olarak 100 katrilyon canlı var diyelim (virüsü bakterisi kaplumbağası hepsi)
Toplam olarak bulunduğumuz güneş sisteminde katrilyonun da katrilyon kere katrilyon adet madde bileşenleri var diyelim.
Şimdi bunların hepsi birbirini etkileyen hareketler halinde.
Ve tüm bu kombinasyonları her saniye planlayan bir süper varlık var ve o da Allah adını mı kullanıyor?
Böyle yetenekli süper bilgisayar geliyor, ben bu işlemleri yapıyorum diye mağaraya sesli mesaj mı gönderiyor?
Sen nasıl yiyorsun? Nasıl besleniyorsun?
Bu akıl hastalığı resmen.

Şimdi insanın tanrısı insana öküzün ki öküze benzer muhabbetleri yapma bana.
Mantık ve veriler aynıdır.
Güneşe bir hipopotamı da fırlatsan benzer sonuçları elde edersin, bir böceği de, bir insanı da.
Biri güneş karşılaşmasında vaaaaav diye bağırır, diğeri cır cır cır diye, insan da ayyyyyyyyy, yanıyom diye.

Yani canım benim,
Öküz tanrısından bahsediyorsun da, sen bahsettikçe o var olmuyor, sen daha çok öküzleşiyorsun.

• Haha 1

57 dakika önce, Ateist-Bakış yazdı:

Şu anda yaklaşık olarak 8 milyar insan var.
Toplam canlı olarak 100 katrilyon canlı var diyelim (virüsü bakterisi kaplumbağası hepsi)
Toplam olarak bulunduğumuz güneş sisteminde katrilyonun da katrilyon kere katrilyon adet madde bileşenleri var diyelim.
Şimdi bunların hepsi birbirini etkileyen hareketler halinde.
Ve tüm bu kombinasyonları her saniye planlayan bir süper varlık var ve o da Allah adını mı kullanıyor?
Böyle yetenekli süper bilgisayar geliyor, ben bu işlemleri yapıyorum diye mağaraya sesli mesaj mı gönderiyor?
Sen nasıl yiyorsun? Nasıl besleniyorsun?
Bu akıl hastalığı resmen.

Şimdi insanın tanrısı insana öküzün ki öküze benzer muhabbetleri yapma bana.
Mantık ve veriler aynıdır.
Güneşe bir hipopotamı da fırlatsan benzer sonuçları elde edersin, bir böceği de, bir insanı da.
Biri güneş karşılaşmasında vaaaaav diye bağırır, diğeri cır cır cır diye, insan da ayyyyyyyyy, yanıyom diye.

Yani canım benim,
Öküz tanrısından bahsediyorsun da, sen bahsettikçe o var olmuyor, sen daha çok öküzleşiyorsun.

O sözümde ben gerçi benim sözümde değil antropolojiyi kaldırıyorum. Dinle ne alakası var. Kesin konuşmak bilim'e aykırı her yazında bunu çok yapıyorsun. Al evren senin olsun ben ötenazi paramı biriktireyim yeter.

1 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

Ayrıca tesadüfü reddeden herkes tesadüf öncesini açık seçik anlatmalı.
Tesadüften önce ne vardı da neden sonuç noktalarını birleştirdi?
:)
Haydi söyle 
Öyle süslü laflar ardında ne ima ettiğini yaz da utan.

İyı oku diye belkide 3 kere dedim. Mesele okumak değil anlamakmış meğer.

1 hour ago, Aristo said:

Kesin konuşmak bilim'e aykırı

Bunu kim demiş? :)
Bilim kesinlik işidir.
Bak sana kesin bir şey diyeyim.
Güneş sisteminin çekim gücü en yüksek cismi, kesinlikle güneştir.
Bu kesindir
Ama sen ay veya Venüs'ün sürpriz yapıp aslında çekim gücü en yüksek cisim olmaları ihtimalini bekleyebilirsin, trilyon yıl da bekleyebilirsin.
Bu beklentiye bilimsel diyen kendin gibi milyonlar da bulabilirsin.
Ama gerçek ve kesinlik değişmez.

İnanç bir hastalıktır.
Bilgi eksikliğinde ortaya çıkar.

15 saat önce, Ateist-Bakış yazdı:

İnanç bir hastalıktır.
Bilgi eksikliğinde ortaya çıkar.

Evet, tüm mesele bu aslında. Belli başlı bir mevzunun nasıl işlediĝi/çalıştıĝı tam olarak anlaşılamadıĝı zaman inanç devreye giriyor. Hastalık deĝil, çünkü doĝamızda var her şeye inanmak. Bir hayli doĝal yani.:)

Mesela evrim mevzusu en çok yanlış anlaşılmaya ve manipule edilmeye müsait bir konudur. Çünkü bazı çokbilmişler(!) önce şöyle bir bakıyor etrafa. Bir tarafta balıkları diĝer tarafta insanı görüyor. Bunlar birbirinin akrabası dediĝinizde kafası almıyor bir türlü. "Hadi len, öyle şey mi olur" diyor. "Hani nerede araformlar" diyor. "Hayvanlardan insan olur mu?" diyor. Diyor da diyor...:D

Bu insanların kafası biraz farklı işliyor, çünkü şaaak diye balıĝın oluştuĝunu, şaaak diye maymunun oluştuĝunu, şaaaak diye develerin oluştuĝunu ve tabii ki şaaak diye insanın oluştuĝunu zannediyor. Milyarlarca zaman sürecini görmezden geliyorlar.

• 6 ay sonra...

Bana da tesadüf saçma geliyor. O yüzden Deizme inanıyorum. Fakat tüm dinleri ve mitolojilere inanmıyorum. Evren ve canlılar kendi kendine var olmadı. Akıllı tasarım yani Tanrı yarattı. Fakat Tanrı evrene ve insanlara bence müdahale etmedi. Çünkü Tanrı yarattığı canlılar ile bence ilgilenmez. O yüzden Tanrı evreni yarattı fakat insanlar ile iletişime geçmedi.