Jump to content

Düz dünyacılık

Sputnik

Recommended Posts

Düz dünyacılığın hızla yayıldığını ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz, kutsal kitaplarda da açık bir şekilde Dünya düz deniyor. 

Bir çeşit şizofreni veya travma kökenli bozukluk olduğunu, her şeyi ben bilirim kibri ile de bağlantılı olduğunu da düşünüyorum.

Birde bunlar o kadar cahil insanlar ki, İstanbul gerçek Kudüs'tür diyene bile inanabiliyorlar. Müslüman düz dünyacılar, kendi kutsal kitaplarında İsa'nın çarmıha gerilmediğini ve göğe yükseltildiğinin yazdığını bilmiyorlar. Yani, hiç Kuran okumamışlar.

Zeka geriliği ile de bağlantılı olduğunu düşünüyorum. 

Bir düz dünyacı videosu bırakıyorum. Midesi dayanabilen izleyebilir. 

• 1 ay sonra...

Kuranda "dünya düz" yazdığını söylüyoruz, hocalar hacılar yok öyle bir şey diyor. Ben anlamıyorum, Kuranı nereleriyle okuyorlar?

Kuran ve Tevratta Dünya kesin olarak düzdür. Bunu anlayabilmek için ilk önce "Düz dünya modeli" nedir ne değildir iyi bilmek gerekir.

Alıntı
1 Başlangıçta Tanrı göğü ve yeri yarattı. 2Yer boştu, yeryüzü şekilleri yoktu; engin karanlıklarla kaplıydı. Tanrı'nın Ruhu suların üzerinde hareket ediyordu.
3 Tanrı, “Işık olsun” diye buyurdu ve ışık oldu. 4Tanrı ışığın iyi olduğunu gördü ve onu karanlıktan ayırdı. 5Işığa “Gündüz”, karanlığa “Gece” adını verdi. Akşam oldu, sabah oldu ve ilk gün oluştu.
6 Tanrı, “Suların ortasında bir kubbe olsun, suları birbirinden ayırsın” diye buyurdu. 7Ve öyle oldu. Tanrı gökkubbeyi yarattı. Kubbenin altındaki suları üstündeki sulardan ayırdı.

"Suların ortasında bir kubbe olsun" kısmında anlatılmak istenen uzaydaki okyanusla yerdeki okyanusu birbirinden ayırmak. Bunun için gökkubbenin yaratıldığını söylüyor. 

Tahminen, Tevrat yazarları göğe baktıklarında mavi gördükleri için gökte de su-okyanus bulunduğunu sandılar. 

Günümüz düz dünyacıları da uzay diye bildiğimiz boşluğun okyanus olduğunu, göğü bu yüzden mavi gördüğümüzü iddia ediyorlar.

Alıntı

Biz de göğün kapılarını dökülürcesine yağan bir yağmurla açtık.

Alıntıdaki Kamer suresi 11.ayet. 

Nuh tufanı olması için gökkubbenin kapılarının açıldığını ve uzaydaki okyanusun Dünya'ya boşaltıldığı yazıyor. 

Dikkatimi çeken nokta, neredeyse bütün meallerde Kuran'ın düz dünyası gizlenmeye çalışılmış. 

Alıntı

Nuh’un duasından sonra biz, suların boşalması için göğün kapılarını açtık.

Aynı ayet... Ama bunda gizleme çalışması yapılmamış. 

• 1 ay sonra...

Şu kanaldaki düz Dünyacı eleman tarihe fazladan 1000 yıl eklendiğini iddia ediyor. Kanıt olarak gösterdiği ise 1750 li yıllarda yapılmış bir tablonun üzerinde yazan tarih. 

Videoyu buraya bırakıyorum ama uyarayım, izlerseniz IQ düzeyiniz düşebilir. 

Hele yorumları sakın okumayın, kör olursunuz.

• Haha 1

8 saat önce, Sputnik yazdı:

Şu kanaldaki düz Dünyacı eleman tarihe fazladan 1000 yıl eklendiğini iddia ediyor. Kanıt olarak gösterdiği ise 1750 li yıllarda yapılmış bir tablonun üzerinde yazan tarih. 

as.thumb.jpg.dcfe7c75447c85f07cd920bbff8486a5.jpg

Bu kırmızı daire içindeki işaretin anlamı ne? :)