Jump to content

Kendileri Bile İnanmıyorlar

Aristo

Recommended Posts

Düşünür müsünüz ?

Yaşlı insanlar dine körkütük bağlıdırlar, lakin ölümden öylesine korkarlarki, cennet'e gidicez derler, ama ölüme gelince ödleri patlar.

Aslında kendileri bile inanmıyor.

Kendilerini kandırıyorlar.

Sizce bunun sebebi gerizekalılık mı ?

Düzenlenme: moderator tarafından
İmla hataları

• 3 hafta sonra...

Gerizekalılık değil bence menfaatçi olmak. Yaşarken öyle inanmak işine geliyor ve yine işine geldiği için ölmek istemiyor.

Hayvanlar öyle değil örneğin sürülerde çocuk , hamile  ve gençler ortaya alınır korunur, yaşlı ve sakatlar sürü dışına itilir. Böylece saldırılarda gençler korunur yaşlılar zaten öleceği için yem olarak feda edilir. Hatta yaşlı hayvanlar saldırganın dikkatini çekerek kendini gençlere feda eder.

Ama insan türünde tam tersi oluyor ve buna anlam veremiyorum. Yaşlılar ve sakatlar korunuyor gençler ise savaşıyor , gençler ağır işlerde süründürülüyor. Gençler yaşamak istediği çağda yaşayamıyor, ihtiyarlayınca korumaya alınıyor.

Bu mantıksızlık . Aslında sömürü değil de ne?

Dindarların inandıkları filan yok evet, sadece kendilerine uygun, her şeyin gerçeğinin tam zıt olanına inanılan bir düzen kurmak istiyorlar. 

Aşağıdaki haber bunu kanıtlıyor. 

https://www.indyturk.com/node/400476/yaşam/abdde-radikal-sağ-talibanın-zaferini-kutladı

"Hristiyanlık," "İslam," "Hinduizm," vb. bunlar sadece aynı kafa yapısının farklı isimleri. 

Amaç dünyayı kabile-töre gelişmişliği seviyesinde bırakmak. Yeni olan her şeye karşı düşman olmalarının sebebi bu. Dünya'nın küre olmasına bile karşılar ama bu çok ayrıntılı incelenmesi gereken hassas bir konu. 

Dünya düz olsaydı, küre olduğunu savunacaklardı belki de, kim bilir? 

Yada mesela, elle yemek modernlik olsaydı çatal bıçak kullanacaklardı. 

On 19.06.2022 at 13:34, Aristo yazdı:

Sizce bunun sebebi Gerizekalılık mı ?

Hatırladığıma göre Sigmund Freud, libidonun egoyu karşılamadığı durumlarda şizofreni ve dinin ortaya çıktığını söylüyordu. 

• Thanks 1

• moderator başlığı Kendileri Bile İnanmıyorlar olarak değiştirdi

Hocam insanlar da yaşlı insanların korunmasının sebebi sanırım hayat tecrübelerini ve eski gelenekleri yaşanmış eski önemli olayları yeni nesile aktarmak için bir de schopenhauer olması lazım hayatın entelektüel açıdan en verimli ve güzel döneminin 50 yaşından sonra filan olduğu en sağlıklı fikirlerin bu yaşta ortaya çıktığı bir durum hakkında en doğru kararların da bu yaşlarda alındığını söyler.Ama bence de gençlerin ve çocukların bu bi sikime yaramayan insanı körelten tek amacı hükümete ve sisteme karşı isyan etmeyecek pasif bir  nesil yetiştirmek olan eğitim sisteminde heba olması sonra da köle gibi çalışması vahim bir durum.Ben kendimin bir birey olduğumun bilincine ancak 30 yaşında ulaştım.Ölüm korkusuna gelirsek de ben her an keşke ölsem diyorum uçağa bindiğim de düştüğü yüzerken boğulduğum yüksek bir yerden düştüğüm hatta polis yada asker gördüğüm zaman bilinçli intihar denediğim hayaller kuruyorum hatta tükürüğüm boğazıma kaçıp nefes alamadığım zaman bile heyecanlanıp acaba ölecek miyim diye seviniyorum.😅 Ama sanırım evrimsel bir adaptasyon var vücudumuzda bedenimiz ve hatta bilincimiz bu ölüm isteğine karşı koyuyor bunun sebebi bu adaptasyon olmasa duygusal insan oğlu en önemsiz sorunda kendini imha eder hatta insanların büyük çoğunluğu hayat mücadelesi yerine ölümü seçer ve insan türü yeryüzünden silinirdi.İnanan ölüme yakın insanların durumu da bana göre ikiyüzlülük yani münafıklık işin garibi disciple olanların çoğu münafıktır bunu bir bakışta anlama ve 2-3 soruma kanitlama yeteneğim var 😅 Zaten akli melekeleri yerinde bir insan mümin değildir de o rolü yapıyorsa bana göre karakter ve kişilik bozukluğu vardır.Basit bir matematik işlemi dünyanın çok büyük bir kısmı bir dine mensup Türkiye de %99 bu oran dinlerin temeli nedir zaten açıktan sanki ihtiyaç varmış gibi kendi aramızda ahlaklı ve birbirimizin hakkına tecavüz etmeden insana yakışır bir şekilde yaşayalım diye ilahi yaratıcı tarafından gönderildiğini iddia eder.Peki saglama yapalım o zaman bu %99 insan münafık değil ise neden hapishaneler yargı ve bu suçlar var insanlar birbirinin hakkına tecavüz ediyor demek ki allah korkusu sadece riya yani münafıklar 🤣

• Thanks 1

Beğendiğim bir Youtube kanalinda dostoyevski yeraltından notlar kitabında cernisevski nasıl yapmalı kitabı ile dalga geçtiğinden bahseder kısaca felsefe de rasyonelistler ile tartışmazlar dostoyevski de bu sebepten cernisevski nin ütopik insan tipini çürütmek için onunla dalga geçer der.Bunun sebebi de cernisevski nin ideal insan tipinin gerçek hayatta insan türüne uygulamanın başarılı olamayacağını düşünür dostoyevski.Yani asıl söyleyeceğim şey insanoğlu gerçek hayatta asla mümin olamaz münafıktır en inançlı olan bile semavi dinler deki kutsal kitapları açıp bakın hayatının %99.9 unda riyakar ve münafıktır.Yapısı gereği böyledir.Buda dinlerin insan uydurması ve bazı gizli kötü emelleri olduğunu kanıtlar.

50 dakika önce, Frankenstein yazdı:

Hocam insanlar da yaşlı insanların korunmasının sebebi sanırım hayat tecrübelerini ve eski gelenekleri yaşanmış eski önemli olayları yeni nesile aktarmak için bir de schopenhauer olması lazım hayatın entelektüel açıdan en verimli ve güzel döneminin 50 yaşından sonra filan olduğu en sağlıklı fikirlerin bu yaşta ortaya çıktığı bir durum hakkında en doğru kararların da bu yaşlarda alındığını söyler.Ama bence de gençlerin ve çocukların bu bi sikime yaramayan insanı körelten tek amacı hükümete ve sisteme karşı isyan etmeyecek pasif bir  nesil yetiştirmek olan eğitim sisteminde heba olması sonra da köle gibi çalışması vahim bir durum.Ben kendimin bir birey olduğumun bilincine ancak 30 yaşında ulaştım.Ölüm korkusuna gelirsek de ben her an keşke ölsem diyorum uçağa bindiğim de düştüğü yüzerken boğulduğum yüksek bir yerden düştüğüm hatta polis yada asker gördüğüm zaman bilinçli intihar denediğim hayaller kuruyorum hatta tükürüğüm boğazıma kaçıp nefes alamadığım zaman bile heyecanlanıp acaba ölecek miyim diye seviniyorum.😅 Ama sanırım evrimsel bir adaptasyon var vücudumuzda bedenimiz ve hatta bilincimiz bu ölüm isteğine karşı koyuyor bunun sebebi bu adaptasyon olmasa duygusal insan oğlu en önemsiz sorunda kendini imha eder hatta insanların büyük çoğunluğu hayat mücadelesi yerine ölümü seçer ve insan türü yeryüzünden silinirdi.İnanan ölüme yakın insanların durumu da bana göre ikiyüzlülük yani münafıklık işin garibi disciple olanların çoğu münafıktır bunu bir bakışta anlama ve 2-3 soruma kanitlama yeteneğim var 😅 Zaten akli melekeleri yerinde bir insan mümin değildir de o rolü yapıyorsa bana göre karakter ve kişilik bozukluğu vardır.Basit bir matematik işlemi dünyanın çok büyük bir kısmı bir dine mensup Türkiye de %99 bu oran dinlerin temeli nedir zaten açıktan sanki ihtiyaç varmış gibi kendi aramızda ahlaklı ve birbirimizin hakkına tecavüz etmeden insana yakışır bir şekilde yaşayalım diye ilahi yaratıcı tarafından gönderildiğini iddia eder.Peki saglama yapalım o zaman bu %99 insan münafık değil ise neden hapishaneler yargı ve bu suçlar var insanlar birbirinin hakkına tecavüz ediyor demek ki allah korkusu sadece riya yani münafıklar 🤣

++++++

• Like 1