Jump to content

Ateistler Ne İçin Sadece İslam'a Saldırır?

Aristo

Recommended Posts

Ateistlik, dinleri ve Tanrıyı yok saymaktır. Alā anlıyorum sizleri lakin ne için sürekli İslam'a yönelik saldırılar diğer dinlerin, saçmalamış yönleri yok mu? Hareketlerinizden şu varsayımı yapabiliriz ki. 

Siz sadece İslam düşmanlığı yüzünden Ateizmi seçtiniz, araştırarak vs. değil. Zaten Tanrı'nın varlığına yada yokluğuna karşı henüz somut bir delilimiz mevcut değil. 

Başkalarına olan kinleriniz sizi doğruyu düşünmekten alıkoymasın. Bilmiyorum kelimesi bazen çok şeyi açıklar.

Düzenlenme: moderator tarafından
İmla hataları

Yav birader hasta mısın nesin? Gir Amerikan, İsrail, İngiliz, Japon sitelerine. Orada da bir dünya Ateist oradaki dinleri eleştiriyor.

Bak bunun adı eleştiridir saldırı değil.

Saldırı görmek istiyorsan dinlerin içeriklerine bakacaksın.

Tanrıların insanlara neler emrettiklerini bilmiyorsan başta senin dinlerden bile haberin yok demektir.

O yüzden lütfen kendi adına konuş.

• Like 1
  • Thanks 1

18 saat önce, Aristo yazdı:

Ateistlik dinleri ve Tanrıyı yok saymaktır. Alā anlıyorum sizleri lakin ne için sürekli islam'a yönelik saldırılar diğer dinlerin, saçmalamış yönleri yok mu ? Hareketlerinizden şu varsayımı yapabiliriz ki. 

İslam düşmanlıĝı mı? Güldürme beni.

Resmen kendi kendine gelin güveyi olmuşsun ve bol bol boş beleş sallamışsın. Umarım trollük yapmaya gelmedin buraya.

Siz sadece islam düşmanlığı yüzünden ateismi seçtiniz, araştırarak vs değil.

Bu yazdıĝına, olsa olsa "Atma Recep!" derler.

Zaten Tanrı'nın varlığına yada yokluğuna karşı henüz somut bir delilimiz mevcut değil. 

"Aman da tanrı var, kitabı var, çok şahane elçileri var, var oĝlu var" diye ortalarda dolananların sorunu bu. Var diyorlarsa, ispatlamakla yükümlüdürler. İspatlayamıyorlarsa, git onlara hesap sor.

Başkalarına olan kinleriniz sizi doğruyu düşünmekten alıkoymasın.

Bu tür çok bilmişlik lafları kendine sakla, çünkü resmen saçmalıyorsun. Ateislerin tek bir ortak paydası vardır. Piyasaya sürülmüş tüm tanrıları reddederler. Bunun haricinde her şey olabilirler. Bu duruş onların sahtekâr, hırsız, yalancı, dürüst, yardımsever, hümanist vs. olmalarına engel deĝildir. Yani her şey olabilirler. Ancak bu durum onların tümünü genelleme yaparak kindar olarak yaftalama ve hepsini bir çırpıda karalama hakkını vermez.

Bilmiyorum kelimesi bazen çok şeyi açıklar.

En sonunda doĝru bir laf ettin. Evet, önce sen başla. Çünkü bilmemene raĝmen, biraz fazla atıp tutmuşsun.

• moderator başlığı Ateistler Ne İçin Sadece İslam'a Saldırır? olarak değiştirdi
21 hours ago, Aristo said:

Ateistlik dinleri ve Tanrıyı yok saymaktır. Alā anlıyorum sizleri lakin ne için sürekli islam'a yönelik saldırılar diğer dinlerin, saçmalamış yönleri yok mu ? Hareketlerinizden şu varsayımı yapabiliriz ki. 

Siz sadece islam düşmanlığı yüzünden ateismi seçtiniz, araştırarak vs değil. Zaten Tanrı'nın varlığına yada yokluğuna karşı henüz somut bir delilimiz mevcut değil. 

Başkalarına olan kinleriniz sizi doğruyu düşünmekten alıkoymasın. Bilmiyorum kelimesi bazen çok şeyi açıklar.

Ateizm yok saymak değildir.
Yokluğun tespitidir.
Sen doktora gidip "Ben kanserim" dediğinde, doktor bilinen tüm yöntemleri kullanıp kanser olmadığını ortaya koyunca o senin kanserini yok mu sayıyor?

Aynı Agorofobi, Klostrofobi gibi Tanrı inancı da bir çeşit korku benim tespitime göre.

Agorofobikler dışarıdaki dünyaya çıkamazlar çünkü olay akışı, hareket, olabileceklerde akıllarında varsaydıkları kontrol edilebilecek etken sayısı aşılmaktadır.
Aynı şekilde kontrol edilebilecek yer, alan sınırı de genişlemektedir.

Normal sağlıklı insanlarda bu durumla ilgili bir sınır veya kısıtlama koşulu yoktur.

Tanrıcılar, Dinciler, Bilinmezciler, Deistler, vs kısaca inanç hastalarında da hayatın, varlığın, fiziksel dünyanın tarifi ve açıklamasında mantık mekanizmasını çalıştırma korkusu vardır. Bu korku en büyük hayali arkadaşları Tanrı'yı kaybetme korkusudur.

Yani sen aslında aynı adım sayanlar, merdiven sayanlar, kare taşın çizgisine basmama hastaları, obsesif kompulsifler gibisin.
Tek farkı görünmez bir oyun hamurun var, adı Tanrı.
Eline, karşına ne gelirse o hamurla kaplıyor, kalıbını çıkarıyorsun.

Ondan sonra da o hastalığınla geliyorsun diyorsun ki tanrıyı yok sayanlar :)
Aynı "Kare kaldırım taşlarının basılmaması gereken çizgilerini yok sayıp basanlar, sayılması gereken merdivenleri yok sayıp saymayanlar" :) demek gibi bir şey bu

İslam konusuna gelince.
İslam dini ulaşılan medeniyet çok kültürlü yaşam düzenini açıkça tehdit eden bir dindir.
Bütün medeniyetleri yıkıp kendi medeniyetini kurmayı, bütün insan türlerini yok edip kendi insan türünü var etmeyi söylüyor.
Bunun için savaşın diyor.
Diğer dinler medeniyet ve çok kültürlü yaşam felsefesine tehdit oluşturmuyor.
EN azından geneli oluşturmuyor (ama içlerinden ara sıra çıkıyor bu tür manyaklar)
Bu yüzden İslam dini saldırıya uğruyor, uğramalı da.
İslam dini içinde kadınlar için artistik buz pateni, jimnastik, yüzme, dans yok.
İslam dini içinde popüler kültür ve modanın akış yönünün %90'Ina yer yok.
Şimdi yoga moda, direk dansı moda,
Haydi bul bakayım bu modalara yer İslam dininde.
Ancak sığıntı bir yetim gibi yoga ve direk dansına davranırsın İslam'da.
İşte insanlar da kendilerine, yaptıklarına, eğilimleri sonucu oluşan modaya sığıntı bir yetim gibi davranan bir ucube istemiyorlar.
Burada sen kendini mağdur mu sanıyorsun?
İslam'a yapılan tüm saldırılar İslam'ın kendi başlattığı etkilerin tepkileri.

İnsanlar şirin güzel bir bebeğe saldırmıyorlar.

Yüzüklerine Efendisindeki gibi Saruman'ın Orklarına saldırıyorlar.

• Like 1

35 dakika önce, Ateist-Bakış yazdı:

Ateizm yok saymak değildir.
Yokluğun tespitidir.
Sen doktora gidip "Ben kanserim" dediğinde, doktor bilinen tüm yöntemleri kullanıp kanser olmadığını ortaya koyunca o senin kanserini yok mu sayıyor?

Aynı Agorofobi, Klostrofobi gibi Tanrı inancı da bir çeşit korku benim tespitime göre.

Agorofobikler dışarıdaki dünyaya çıkamazlar çünkü olay akışı, hareket, olabileceklerde akıllarında varsaydıkları kontrol edilebilecek etken sayısı aşılmaktadır.
Aynı şekilde kontrol edilebilecek yer, alan sınırı de genişlemektedir.

Normal sağlıklı insanlarda bu durumla ilgili bir sınır veya kısıtlama koşulu yoktur.

Tanrıcılar, Dinciler, Bilinmezciler, Deistler, vs kısaca inanç hastalarında da hayatın, varlığın, fiziksel dünyanın tarifi ve açıklamasında mantık mekanizmasını çalıştırma korkusu vardır. Bu korku en büyük hayali arkadaşları Tanrı'yı kaybetme korkusudur.

Yani sen aslında aynı adım sayanlar, merdiven sayanlar, kare taşın çizgisine basmama hastaları, obsesif kompulsifler gibisin.
Tek farkı görünmez bir oyun hamurun var, adı Tanrı.
Eline, karşına ne gelirse o hamurla kaplıyor, kalıbını çıkarıyorsun.

Ondan sonra da o hastalığınla geliyorsun diyorsun ki tanrıyı yok sayanlar :)
Aynı "Kare kaldırım taşlarının basılmaması gereken çizgilerini yok sayıp basanlar, sayılması gereken merdivenleri yok sayıp saymayanlar" :) demek gibi bir şey bu

Varlığı yada yokluğu kesinlikle kanıtlanılmamış birşeyin, tespiti olamaz. Yok saymakdır, diyebiliriz.

16 minutes ago, Aristo said:

Varlığı yada yokluğu kesinlikle kanıtlanılmamış birşeyin, tespiti olamaz. Yok saymakdır, diyebiliriz.

1-Var
2-Yok
3-Var mı yok mu bilinmez

Bu üç seçenek nasıl ortaya çıktı?

2 ve 3üncü sonuçlar 1 numaralı sonuca mahkumdur.
2 ve 3'ü var eden 1 numaradır.

1 Numara veya iddiası nasıl ortaya çıktı?
Nereden geldi?
Varı geçtim, acaba denilen sonuç nereden geldi?
Kimler üretti bu sonuçları?

Görmüyor musun?
Hastasın sen resmen.

1 dakika önce, Ateist-Bakış yazdı:

1-Var
2-Yok
3-Var mı yok mu bilinmez

Bu üç seçenek nasıl ortaya çıktı?

2 ve 3üncü sonuçlar 1 numaralı sonuca mahkumdur.
2 ve 3'ü var eden 1 numaradır.

1 Numara veya iddiası nasıl ortaya çıktı?
Nereden geldi?
Varı geçtim, acaba denilen sonuç nereden geldi?
Kimler üretti bu sonuçları?

Görmüyor musun?
Hastasın sen resmen.

Neden sonuç ilişkisi felsefe'nin doğuşudur. Bu üçleme methodu çoğu filozof tarafından kullanılır. O zaman biz hepimiz akıl hastasıyız.

Just now, Aristo said:

Neden sonuç ilişkisi felsefe'nin doğuşudur. Bu üçleme methodu çoğu filozof tarafından kullanılır. O zaman biz hepimiz akıl hastasıyız.

Ortada bir tanrı yok.
Geçmişte benden bir fazla duyusu, daha gelişmiş teknolojisi olan insan da yok.
Var diyen yalan söyledi, uydurdu, kandırdı, üç kağıt çevirdi.
Konu kapandı.

Sen de telefonla dolandırıcılık yapanlara doğru söylüyor diyorsun.
Bu Tanrı olayı tarihin ilk telefonla dolandırıcılığı.
Almışlar işte,
Canlarını, mallarını, hayatlarını, topraklarını, özgürlüklerini.

Sen de bende de 3-5 kuruş ve bir şey var onları vereyim diye sırada bekliyorsun.
Dolandırıldın.
Ne ilk dolandırılansın ne son.

1 dakika önce, Ateist-Bakış yazdı:

Ortada bir tanrı yok.
Geçmişte benden bir fazla duyusu, daha gelişmiş teknolojisi olan insan da yok.
Var diyen yalan söyledi, uydurdu, kandırdı, üç kağıt çevirdi.
Konu kapandı.

Sen de telefonla dolandırıcılık yapanlara doğru söylüyor diyorsun.
Bu Tanrı olayı tarihin ilk telefonla dolandırıcılığı.
Almışlar işte,
Canlarını, mallarını, hayatlarını, topraklarını, özgürlüklerini.

Sen de bende de 3-5 kuruş ve bir şey var onları vereyim diye sırada bekliyorsun.
Dolandırıldın.
Ne ilk dolandırılansın ne son.

Bu konuyu böyle sınıflandırman çok ilginç lakin Tanrı'nın insanlar tarafından kötü amaçlarda kullanılmasının Tanrı'yla ne alakası var, Spinozacıyım ben. 

Ateistlerin bir şeyi düşünmek yerine aradan kaldıralım, yok diyelim geçelim demesini de pek anlamıyorum.

2 hours ago, Aristo said:

Bu konuyu böyle sınıflandırman çok ilginç lakin Tanrı'nın insanlar tarafından kötü amaçlarda kullanılmasının Tanrı'yla ne alakası var, Spinozacıyım ben. 

Ateistlerin bir şeyi düşünmek yerine aradan kaldıralım, yok diyelim geçelim demesini de pek anlamıyorum.

Yoklanmıştır. Kesindir.
Senin korkuların ve çıkar hesapların senin hastalıkların.

• 5 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
On 17.06.2022 at 16:36, Aristo yazdı:

Ateistlik, dinleri ve Tanrıyı yok saymaktır. Alā anlıyorum sizleri lakin ne için sürekli İslam'a yönelik saldırılar diğer dinlerin, saçmalamış yönleri yok mu? Hareketlerinizden şu varsayımı yapabiliriz ki. 

Siz sadece İslam düşmanlığı yüzünden Ateizmi seçtiniz, araştırarak vs. değil. Zaten Tanrı'nın varlığına yada yokluğuna karşı henüz somut bir delilimiz mevcut değil. 

Türkiye'de yaşıyoruz. Çoğunluk müslüman. Cevap gayet net ve basit. Bu zaten neden sorgulanır anlamadım. Adam doğruları söylüyorsa islamofobik olsa ne, olmasa ne?

diyanet memurları 'nın yalnızca müslümanlar dan oluşması yanlışı, diyanet 'in kuruluş aşamasında yapıldı, şimdi düzeltilmesi zor. antik mısır ve mezopotam mitoslarını bilmeyen ilahiyat profesörleri, apep ve wadjed yılanlarını gerçek yılan zannediyorlar. yalnızca islam terimleri içerisinde quran, hadis, tefsir, akaid yorumlayarak ayetler anlaşılamaz, ki anlaşılamıyor.

antik mısır'da ölen firavunlara mumyalama işleminin sonunda yapılan ağız açmak seremonisi, quran'ın bakara 73.ayetine geçirilmiş. sirius yıldızı 'nın görünmediği gün sayısı olan 70 günlük mumyalama ritüeli nasıl yapılır bilmeyen ilahiyatçı, bakara 73 de dirilip konuşan cesedin, 5 dakika sonra tekrar öldüğüne inanıyor.

cebrail taşımalı vahiy ile allah'ın quran'ı yazdırması gerçek değil, quran ayetlerini insanlar siyasi amaç gözeterek yazdılar. islam, ortadoğu elit arapların, pers ve roma hakimiyetleri nden kurtulmak için oluşturdukları siyaset dini dir. mezopotamya ve antik mısır mitosları ndan derledikleri bilgileri ayet olarak hazırlamışlar ve ayetlerin allah dan geldiğini iddia etmişler. oysa ayetler insan ağzı söylemi ve insan eli yazması dır.

insanın ağız söylemi ayetler tanrı söylemi olsaydı evrende kalıtı olur idi. milyon yıl öncesi mezozoyik dönem dinozor osuruğu, göbek yağları, tendomları, kemikleri kalıt bırakmış iken 1450 yıl önceki vahiylerin kalıt bırakmaması saçmalık.