Jump to content

Yalnız ateistler tanışalım, evlenelim, beraber yaşayalım. Şaka yapmıyorum

silin beni bu gruptan

Recommended Posts

Yalnızlıktan bunaldım. Yaşadığım yerlerde akıllı adam bulmak zor. ateist bilim takip eden yalnız kişiler gelin buradan tanışalım 🙂

Ege sahil ilçelerinde yaşayan var mı aranızda? Fethiye' de veya diğer başka bir yerde? ben 53 yaşında henüz yaşlanmaya başlamamış genç görünümlü genç kafalı hoş bir bayanım. üniversite mezunuyum. büyük şehirlerde artık yaşamam. sakin yerlerde yaşayanlar veya bu taraflara, ege sahil veya diğer ege ilçelerine gelmek isteyenler ses verin. bana uygun kafa dengi beyler! lütfen no smoking! 

• Haha 2

9 saat önce, e-blue yazdı:

Yalnızlıktan bunaldım. Yaşadığım yerlerde akıllı adam bulmak zor. ateist bilim takip eden yalnız kişiler gelin buradan tanışalım 🙂

Ege sahil ilçelerinde yaşayan var mı aranızda? Fethiye' de veya diğer başka bir yerde? ben 53 yaşında henüz yaşlanmaya başlamamış genç görünümlü genç kafalı hoş bir bayanım. üniversite mezunuyum. büyük şehirlerde artık yaşamam. sakin yerlerde yaşayanlar veya bu taraflara, ege sahil veya diğer ege ilçelerine gelmek isteyenler ses verin. bana uygun kafa dengi beyler! lütfen no smoking! 

İstedikten sonra birileriyle tanışmak pek zor değil ancak istediğimiz kriterlere uygun birisi ile beraber yaşamak göründüğü gibi pek kolay değil.  Hele ki uzun süre beraber yaşamak ya da evlenmek daha da zordur.

Bence işiniz biraz zor ancak diğer yandan "Gönül ferman dinlemez" diye bir atasözü var. Eğer ki birisine gönlünüzü kaptırırsanız... kritermiş, dindarmış, dinsizmiş falan filan...bunları pek umursamıyorsunuz. Dünya bile umrunuzda olmuyor. :D

Umarım hem gönlünüze uygun hem de dinsiz imansız birini bulursunuz.

• Haha 1

• moderator başlığı Yalnız ateistler tanışalım, evlenelim, beraber yaşayalım. Şaka yapmıyorum olarak değiştirdi
  • 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

Bende asosyaldim sıradan insanlarla konuşmazdım. Sonra sıradan insanlarla iletişim kurmaya başladım. Yine de yarı aydın insan olduğunu fark ettiğim kişilere çok değer verdim ve iletişim kurmaya başladım. Bazıları gitti ben hala bazılarını dini konulara girmeden çünkü dini konuları sevmiyorum insanlar agresifleşiyor diğer konularda merakını açmaya çalıştım olmadı yaşlılarla konuşmaya başladım. Tek aydınlar kaldı onlarda dürüstçe anlatmıyorlar yani konu oraya geldi mi anlatıyorlar veya benim yüzünden fakat tam bilgili değiller nasıl anladım derseniz kendileri söylüyorlar yoksa ben kafamda fazlasıyla abartmışım. Hala abartıyorum kafamda örneğin birisi önemli bir bilgi bilse benim bildiğim halde direk gözümde abartıyorum. Bende bilgilerimi kısıtlı olarak anlatabiliyorum çünkü insanlar bilgilenmek istemiyorlar. Bazı aydınlar var onlarda suskun bilgin gerçekten öyle , çok dikkatli olunca anlıyorsunuz veya birisi belli ediyor. Benim yaşayacağım daha bir sürü şey var. Fakat çok geç fark ettiğimi düşünüyorum bazı şeyleri. Sadece bir kaç aydın var diye kendimi bildiğin bataklığa sürükledim. Fakat akrabalar konusunda çok şanslıyım genele göre. Birde yaşadıklarım vb. . Satranç, bilgisayar , tarih vb. onlardan tanıyorlar fazla abartıyorlar zeki falan vb. zekasını doğru yerlere  kullanmıyor vb. .bence fazla abartıyorlar. Elime büyük fırsatlar geçti göz göre göre gitti örneğin döviz konusunda bitcoin ile baya erken tanışmıştım fakat hiç almadım. Haritalama var fakat benle benzer kafada olan yakınımda yok onlarla da zar zor görüşüyorum. Bazı insanlar var komplo teorilere inanıyorlar ve  kolaya kaçıyorlar fakat konu geldiği zaman belli ediyorlar kendilerini. Ben daha çok kötü insanlardan iyi deneyimler elde ettim. "Hayır" demekte iyi olanlar var tek onda iyiler sanırım. Yurtdışı tecrübesi onu anlatmama gerek yok. Çevremdeki baya kişide olduğu için bende yok. Satranç arkadaşları var genelde satrançla kısıtlı kalıyoruz. Görüşlerimi dürüstçe belirttiğim kişi vardı o da beni beğendi benle görüşmek istiyor fakat hala görüşemedik. Mecburen dürüst gibi davranamıyorum. Bazen başım belaya giriyor . Zar zor ikna ediyorum bu da genelde sıradan insanlarda oluyor iyi eğitim alıp fakat yanlış konularda ön yargılı olanlar. Muğla uzak çevremden birisi tanıdığı var orada fakat onlar takmaz. Böyle forumlarda takılıyorum ama nadiren. Git gide aydın dediklerim insanlar var onlara çekmeye başladım ister istemez çekmekten korkuyordum düşünceleri doğru ama çok dürüst konuşuyorlar eğer birisi aptal aptal davrandığı zaman. Hastalıklarım vb. kişisel sorunlarım herkeste var zaten . Aslında şunu anlatmaya çalışıyorum ben büyük hatalar yaptım yani cesaretli olmazsanız bazı kişilerin geç fark etmesine neden oluyorsunuz o zamana kadar geç oluyor cesaretli olmak lazım fakat arkan sağlam olmalı. Genelde aydın olanlarda pek iletişim kuramıyorum. Çevre çok etkiliyor. Bence çok yanlış bir zamanda doğmuşum. Geriye pek bir şeyim kaldığımı düşünmüyorum ama hatalarımı telafi edebilirim yani  zaman çok değerli sadece kısıtlı olduğunuzda anlıyorsunuz birde yalnız kalmak istemiyorsanız baya kötü etkiliyor sizi. Duygular insanlara hata yaptırıyor birde çevre. Ben her şeye objektif ve materyalist baktığım için sizin için önemli olan şeyler bana önemsiz geliyor özellikle geçici olan şeyler vb. . Yaşlandıkça bilgi artıyor ama yaşlı değilim fakat dış görünüşüm vb. baya farklı gösteriyor beni . Birisi bana yakışıklı demişti ben kendimi pek  yakışıklı bulmuyorum ama eski görünüşüme bakınca evet. Satrançtan baya bir şey öğrendim satrançta olağanüstü şeyler olmuyor kurallar belli aynı evren gibi. Ciddiler demiştim satrancı zaman kaybı olarak görenler var yani Paul Morphy gibi satranç ciddi iş değil hukuk vb. ciddi iş olarak görüyorlar ondan neredeyse satrancı bırakacak düzeye geldim. Kafamı boşaltamıyorum.

On 16.01.2022 at 02:27, e-blue yazdı:

Şu bakış açısına uyuz oluyorum. Bakış açısı bile değil tamamen bencillik.. size tavsiyem bir kedi alın bayan.