Jump to content

Din ve Ahlak Ayrı Şeylerdir

somebody

Recommended Posts

Ahlak evrenseldir din ise siyasidir. Örneğin yalan , hırsızlık , ikiyüzlülük, tecavüz gibi olaylar İslam'dan önce de ahlaksızlık sayılıyordu. Hatta İslam'ın hiç uğramadigi yerlerde ahlak kavramı daha güçlü daha etkin kullanılıyor.

Dinciler bu ahlak kavramini kendi siyasetlerine alet ederek prim yapmaya çalışıyorlar. Bakınız bugün basit bir örnek vereyim "bizden önce cep telefonu mu vardı" diyen siyasetçi,  bilimi kendi siyasetine alet ederek yeni nesillere sanki telefonu biz bulduk diye kabul ettirmeye çalışıyorlar.

Aynen bunun gibi geçmişte de ahlak üzerinden prim yapmaya çalışmışlar. Bakın İslami kaynaklara sanki İslam'dan önce dünyada kural hak ahlak yoktu , sanki insanlar temizlik bilmiyordu , yemek kültürü ve sosyal yaşamı bilmiyordu , İslam'dan once insanlar kiminle evleneceğini bilmiyor da ensest yapiyordu , kan bağı kavramı bilinmiyordu da İslam bunu ilk kez getirdi algısı yaratıyorlar.

Gerçekte ise İslam'dan önce insan haklarının ve ahlakın var olduğu, anayasa ve kuralların sosyal hayatın ve demokrasinin ve evlilik gibi kurumların kurallarla duzenlendigi bilimsel olarak ispatlaniyor. Yani İslam bu evrensel değerleri sanki  ilk kez bulmuş gibi kendi siyasetini evrensel ahlak üzerine kurmaya çalışarak aslında en büyük ahlaksizligi kendisi yapıyor. Sanki Müslüman olmayanlar günümüzde her seyi yapıyor ensest ilişki içinde yaşıyor gibi algı yapıyorlar.

Sonuç olarak din siyasettir , ahlak ise evrensel bir yaşam biçimidir. Din ve tanrı ile alakası yoktur.

Ota böceğe hiç ilişmeyen ve kendi halinde olan dinler olduğu gibi, hayatınızın her şeyine karışan dinler de var. Bu dinlerin başında İslam gelir. 24 saat gözetim altındasınız; tuvalete giderken, affedersiniz, kıçınızın nasıl temizleneceğine bile karışır. Hedefi yayılmacılıktır; tıpkı Hrıstiyanlık´ta var olan misyonerlik, İslam´da da vardır.

Habire güzel ahlaktan dem vurulur, halbuki kendinden olmayanları tü kaka ilăn eden, insanları ötekileştiren ve tarafgirlik yapan mălum tanrı ahlaksızlığın dik ălasını yapıyor. Ölmeyi ve öldürmeyi çözüm olarak sunuyor insanlara. 

Ahlak, kimsenin tapulu malı falan değil ki dinlerin hiç değildir, çünkü dinler ayrımcılık aşılar ve seviden ziyade diğerlerinin kötü olduğunu ha bire vurgular.

Geçenlerde bir genç ile konuşurken dinlerin toplumları kolay yönetme aracı olduğunu söyledim. Konuşma şöyle devam etti,

O : peki abi bu evreni kimin idare ettiğini düşünüyorsun Allah değil mi yani

Ben: kardeşim dünyada 80 küsür tane güncel din var ve hepsi de kendi tanrılarının evreni yarattığına inanıyor.

O: Ama abi yüz kişi toplanmış din uydurmuş , onlarinki Allah degil put. İslam gibi değil ki onlar. İslam'a inanan milyarlarca insan yanılmış mi yani, onların bir bildikleri yok mu? Yıllarca boşuna mı inanmışlar?

Ben : Şimdi tanrının kim olduğuna çoğunluk karar veriyorsa zaten o tanrı değildir o da puttur. Yani çoğunluk toplanmış ve evrene tanrı ataması yapmış , tek tanrı bizimkisidir  diyerek tanrıya görev vermiş. Şimdi sence buna yaratıcı denir mi?

O: yani tabi bende sorguluyorum , özünde öyle değil tabiki. Birçok hurafe karışmış bize anlatılan dinlere..

11 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Geçenlerde bir genç ile konuşurken dinlerin toplumları kolay yönetme aracı olduğunu söyledim. Konuşma şöyle devam etti,

O : peki abi bu evreni kimin idare ettiğini düşünüyorsun Allah değil mi yani

Ben: kardeşim dünyada 80 küsür tane güncel din var ve hepsi de kendi tanrılarının evreni yarattığına inanıyor.

O: Ama abi yüz kişi toplanmış din uydurmuş , onlarinki Allah degil put. İslam gibi değil ki onlar. İslam'a inanan milyarlarca insan yanılmış mi yani, onların bir bildikleri yok mu? Yıllarca boşuna mı inanmışlar?

Ben : Şimdi tanrının kim olduğuna çoğunluk karar veriyorsa zaten o tanrı değildir o da puttur. Yani çoğunluk toplanmış ve evrene tanrı ataması yapmış , tek tanrı bizimkisidir  diyerek tanrıya görev vermiş. Şimdi sence buna yaratıcı denir mi?

O: yani tabi bende sorguluyorum , özünde öyle değil tabiki. Birçok hurafe karışmış bize anlatılan dinlere..

Putçuluk her dinde var, hem de sapına kadar var. Yani İslam´da da elbette var. Bakmayın siz Müslümanların diğerlerini putlara tapmakla karalamasına, çünkü "put" denen şey aslında tapılan tanrıya ulaşmak/yaklaşmak ve onunla mesajlaşmak(!) için araç olarak kullanılan nesnelerdir. Bu nesnelerin çok çeşitleri vardır ve zamanla değişime uğramışladır. Tahtadan olanı var, taştan olanı var ve hatta kocaman küp(!) şeklinde olanı bile var.

Evet, hani şu Müslümanların ömürlerinde asgari bir kere olmak üzere haç vesilesi yüzünden gitmek zorunda kaldıkları Mekke´deki kara küp bildiğin puttur. Çünkü dindarlar onun etrafında dönerek, taptıkları Arap ithali mălum olan tanrıya ulaşmaya çalışmaktadırlar.  Putların görevi tam olarak budur.

Zaten putsuz din olmayacagina k sin inandım ben. Putları reddeden tek yaşam şekli ateizmdir. Yani varlıklarla birebir iletişime geçmeye çalışan onlara olduğundan fazla rol bicmeyen ve olduğu gibi anlamaya çalışan tek yaşam tarzı ateizmdir. Ateistler saplantisiz olmalı , fala , horoskopa , astrolojiye , uğurlu rakama inanıyorsa zaten o da ateist değildir.

• 5 ay sonra...

Dinler insanları pasifleştirmek için uydurulmuş bir gerçektir. Evet gerçektir ama uydurmadır. Yaşadığı dünyayı daha iyi hale getirmek için uğraşmak yerine yıllarca camilerde , meclislerde cennet hayalleri kurarak ömür tüketmenin adıdır din.

Neden İslam ülkeleri böyle , neden müslümanlar bu haldeler diye düşünenlerin aklına şaşarım. Zaten mantık olarak pasifize edilmiş bir toplumun bir sonraki nesline vereceği daha iyi bir şey olamaz. Olsa olsa daha iyi hurafeler daha iyi masallar bırakır. Zaten gelinen nokta da bu değil mi?

Geriye dönüp baktığımızda eski müslümanların kuracağı hayaller kurandaki karı kız dolu avlular ve şarap havuzlarıyla sınırlıydı. Şimdiki yeni Müslümanlardan daha fazla hayal kurmak ve daha fazla masal üretmekten başka bir şey bekleyemeyiz.

Zaten geneli müsliman olan dinci ülkelerde insanlar sıkıntılara karşı tepkilerini onurlu bir şekilde göstermiyorlar. Bunun yerine onursuzca dileniyorlar , fahişelik yapıyorlar yada hırsızlık yapıyorlar. 

İşte onursuzlaştırılma örneğidir din devletleri daha da genel olarak mornarşi ile yönetilen ülkeler hep böyledir. Monarşik teokratik devletler beterin beteri olmuş.

Dinin ahlak olmadığının somut örneği BÜYÜK TÜRKİYE dir.

İslam'ın şartlarına bakalım;

Allah'a ve Muhammed'e şahitlik etmek

Namaz , oruç , hac ,zekat..

İmanın şartlarına bakalım ;

Allah'a ve peygamberlerine iman ,meleklere,kadere, hayır ve şerrin Allah'tan geldiğine iman, kitaplara iman ,öldükten sonra dirilmeye iman..

Hiçbirinde ahlak yok. Tamamı tanrının varlığı ve övülmesiyle ilgili.

• 3 hafta sonra...

Din ahlak değildir siyasidir. Bunun en belirgin örneği Türkiye'deki cemaat tarikat ve diyanettir. Tekrar hatırlatmakta fayda var. Hepsi kendi menfi çıkarlarına göre farklı yorumlamalarla suç işlemeyi , yalan söylemeyi , hırsızlık yapmayı ve hak ihlallerini müritlerine Allah için meşru gösterme çabasındadırlar.

Buradan kazançlı çıkan ise dini örgütlerin yönetici kadrolarıdır. Alt kadrolar ise allahları için iyi bir şey yaptıklarını düşünerek kötülüğe maşa olmaktadırlar.

Bu yöntem yasadışı suç örgütlerinin çalışma yöntemiyle aynıdır. Koşulsuz itaati emretmektedirler. Ne zaman birileri sorgulamaya başlasa kâfir diyerek linç ederek susturmaya çalılırşar yada içinde bulundukları durum çok kritiktir, ölüm kalım meselesidir.. bu yüzden ne söylenirse koşulsuz itaat etmeleri istenir. 

Bunlar yasal suç örgütüdür. 

Tekrar ediyorum din ve ahlak ayrı şeylerdir. Din siyasidir ama ahlak evrenseldir. Dinler oluşumundan itibaren her zaman ahlakı istismar ederek iyi niyetli insanları siyasi çıkarlarına alet etmiştir.

Ahlaklı insanlara sesleniyorum cesur olun ve içinde bulunduğunuz dini yapıları korkmadan sorgulayın eleştirin.

Ahlaklı yaşamak için dinlere hiç gerek yok. Önemli olan empati yapabilmek ve vicdanlı olabilmek. Zaten bu özelliklerin olmadıĝı insanlara tüm dinleri getirseniz dahi pek bir fayda saĝlamaz. Yani istediĝiniz kadar tahtalı köyle korkutmaya çalışın, yapmak isteyen yine yapar. Bu metot işe yarasaydı, dünyada %70´i dindar olanların yaşadıĝı gezegenimiz bir hayli barışçıl olurdu, savaşlar ve istilalar yaşanmazdı, insanlar öldürülmezdi, hırsızlık ve sahtekârlık bu kadar yaygın olmazdı vs. vs. vs.

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

fi dini el meliki yusuf 76 ayeti, toplum yaşam tarzının hukuk ve can güvenliğinin din yasaları-ayetleri ile devlet tarafından yürütüldüğünün açıklaması 'dır din. yusuf 76'da fi dini el melik-hükümet başkanı, "kralın dinine göre - hükümetin devlet yasalarına göre" anlamına gelir. emeviler döneminde yayılan fetihlere göre din kavramı hükümet yönetimi anlamından sapmış, ulvi-yüce kıvama evrimleşmiş, bu sırada ayetlere müdahele edilmiş ve siyasi amaç uğruna ayetler tekrar biçimlenmiş muhammed'in ölümünden 300 yıl sonra.

• 1 sene sonra...
  • 1 ay sonra...