Jump to content

"Bu ne lahana tursusu bu ne perhis"


evrensel-insan
 Share

Recommended Posts

Türkiye, Türkmenlere Saldırıyı BM’ye Taşıyor

Kendi Ulkesinde, kendi silahlı gucleri ile guya askeri bole ve sokağa cikma yasaginin ilan ettigi kurd lerin yasadigim bolgelerde kendisine silahlarla karsilik verenlerle catisirken, sivilleri bilerek katledenlerin Hukumetini, Türkmenlerin yasadigi ve kendilerinin besleyip silahlandirdigi Esad'a muhalif teroristleri Esad'in izniyle Rusya bombaliyor diye, "sivil olumleri!?", yuzunden, BM'e tasiyormus.

Ustelik "demokrasi ve insan haklari" adina.

Peki neden once kendini BM'e tasimiyorsun?

Anlasilan, diktatorunun hipokritikligi, kukla ve biatci bosbakana da gecmis.

Eee, ne diyelim " gorgusuz kuslar, gordugunu isler"

Bir de ekleyelim, "bu ne lahana turşusu, bu ne perhiz"

Kendisi kendi teroristlerine ile catisirken ve sivilleri katlederken; mesru ve mubah, Esad yaparken insan haklari na aykiri.

Herhalde dunya tarihinde insan haklari hic bir zaman bu derece "duygu ve akil somurusu" ne cikar ugruna tasinmamistir.

Haberin metni:

Türkiye Suriye’deki Türkmenlere yönelik Rus hava operasyonlarını BM Güvenlik Konseyi’ne taşıyor. Reuters, Başbakanlık kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Türkiye’nin Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıları görüşmek üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni toplantıya çağırdığını duyurdu.

Kaynaklar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun meselenin istihbarat boyutunu Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı’yla görüştüğünü söyledi.

Haberde, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun da konuyu ABD’li mevkidaşı John Kerry ile telefonda masaya yatırdığı belirtildi.

Geçen hafta Rusya Suriye’deki hava operasyonlarına devam ederken, Türkiye’den “IŞİD değil, Türkmen Dağı’ndaki Türkmenler hedef alındı” açıklaması gelmiş ve ardından Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırılmıştı.

Dışişleri’ne “BM” için talimat

Dün TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuya ilişkin açıklamasında, “Suriye’deki her gelişmeyi yakından takip ediyoruz. Özellikle son günlerde, Bayırbucak bölgesindeki gelişmeler, bütün güvenlik birimlerimiz ve bizim tarafımızdan an be an takip edilmektedir. Her şeyden önce bunun kamuoyumuzca bilinmesini isterim” diye konuştu.

Hem MİT Müsteşarı Hakan Fidan hem de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile temasları olduğunu anlatan Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’na da bu konuyu BM’de gündeme getirmesi için gerekli talimatları verdiğini anımsattı.

Davutoğlu: BM’ye mektup gönderdik

Davutoğlu, Çankaya’daki Güvenlik Zirvesi’nin ardından, “DAEŞ’e operasyon yapılıyor görüntüsü altında masum Suriyeli sivillere ve özellikle bu bölgede Türkmenlere dönük bir katliama yol açılmamalıdır […] Biz buradaki kardeşlerimizin bulundukları yerde korunmaları için ve herhangi bir tehdit karşısında insani haklarının korunması için de gerekli tedbirleri diplomatik açından da her alanda da alırız” dedi.

Davutoğlu dünkü açıklamalarında, “Birleşmiş Milletler’de temaslarımız sürüyor. BM Güvenlik Konseyi’ne mektuplar gönderdik” ifadelerini de kullanmıştı.                  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...